tiuituri in urechi

19-08-2010
balanesculigia
Nu este medic/terapeut
balanesculigia
In ultimul timp s-au amplificat tiuiturile in urechi. Alte noutati aparute sunt: ameteala si durerea in zona cervicala.
Tensiunea e cam 11 cu 9 permanent. Greutatea e normala, iar varsta in jur de 50 de ani. Multumesc.
2 comentarii
0
19-08-2010, ora 15:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată d-nă Balanescu L., ar fi indicat să consultaţi un medic internist pentru a beneficia de o examinare specifică şi de investigaţii conforme cu ceea ce va considera medicul respectiv, în funcţie de ce va constata în urma examinării fizice.
Simptomele/semnele dvs., în mare parte, fac parte din tabloul clinic al spondilozei cervicale, dar nu numai.
Consultaţi medicul pentru a fi diagnosticată corect şi tratată adecvat (dacă nu doriţi să fiţi abordată din punct de vedere clasic (alopat), vă rog să vă îndreptaţi atenţia către o disciplină naturopată (fitoterapie, homeopatie, gemoterapie, acupunctură, apiterapie etc.)


Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
0
19-08-2010, ora 16:34
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
intrebati la neurologie sau ORL. poate o fi boala Meniere. simptome : vertij (ameteala) , tiuituri sau scaderea auzului la una din urechi, eventual greturi. are cineva in familia mea pb asta, de acolo stiu.
daca in timpul ametelii vi se pare ca se invartesc obiectele pe langa dvs, ar fi inca un indiciu pt meniere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •