tiuit in urechi+ nas infundat

27-07-2015
alexxandra123456
Nu este medic/terapeut
alexxandra123456
Buna ziua,
Pe 8 iulie am simtit ca am inspirat ceva si pe loc mi s-a infundat nara stanga si nu puteam sa respir decat pe cea dreapta. Apoi mi s a inflamat cerul gurii in partea stanga si urechea stanga.. apoi, la 3-4 zile au inceput sa imi tiuie urechile. Si azi am inceput sa am ameteli si dureri de cap, ma doare si la radacina nasului. Am folosit azi bixtonim xilo si au inceput sa imi curga in gat o gramada de muci. Mi e frica sa nu fi inspirat o gaza.
Ei de pe 7 iulie am inceput si un tratament cu tavanic timp de 7 zile si la reactii adeverse scrie tinitus.
Iar acum un an am vrut sa cobor o pisica din pod si am inspirat ori par ori praf si de atunci am interiorul narilor inflamate, am si tusit cateva luni bune. Am facut o radiografie pulmonara in decembrie si nu a iesit nimic grav, scria: usoara accentuare a desenului interstitial hilio-bazal drept.
Ce credeti ca am? Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
27-07-2015, ora 02:20
alexxandra123456
Nu este medic/terapeut
alexxandra123456
Deci simptomele sunt tiuit urechi, cand pun degetele in urechi simt urechea stanga ceva mai umflata in interior, senzatia ca am ceva innas acolo deasupra cerului gurii, respir mai greu pe nara stanga, si jumatatea stanga a cerului gurii mai umflata putin + plus dureri de cap, ameteli si ma doare la radacina nasului, pe la baza sprancenelor. Daca era o infectie de la un corp strain nu trebuia sa treaca cu tavanic? Am avut tratament de pe 7 pana pe 14 iulie pt o anexita. Si de pe 8 au inceput sa apara toate simptomele treptat dupa ce am inspirat acel ceva..
0
27-07-2015, ora 10:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Postati topicul pe Boli ORL sa va raspunde domnul doctor.
0
27-07-2015, ora 11:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este obligatoriu consult ORL
pentru a exclude corpul starin din nas
pentru a exclude un dop de ceara si a face audiograma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.