tiuit foarte puternic in urechea dreapta, si convulsie

10-02-2010
teodora89
Nu este medic/terapeut
teodora89
Buna ziua, acum 3 zile tatal meu acuza o durere f mare in urechea dreapta, un tziuit sau o vajaitura dar cert este ca a venit tinandu se de ureche in camera unde ma aflam eu, si l am intrebat ce are, de cateva ori nu a raspuns, deoarece gura i se ridicase spre partea dreapta, am crezut ca face pareza sau cva si in urmatorul minut a cazut cu mine, si era rosu la fatza, dar in rest tot corpul era lemn, a scuipat saliva cu sange, si apoi in urmatorul minut tot corpul a inceput sa i se contracte, s a trezit inconstient, nu mai cunostea pe nimeni, era nervos ca noi incercam sa il tinem in pat, am kemat salvarea care a ajuns cand el deja isi revenise si era constient.Starea de inconstienta a durat sa zic vreo 5 minute daca nu mai mult, nu a acceptat examinarea era foarte speriat.mentionez ca nu e prima data cand se intampla, prima data s a intamplat acum 3 ani, dar nu a fost nmn langa el sa vada cum s a manifestat deoarece el era afara si l am vazut de pe balcon, pana am ajuns la el si a revenit la fel, si s a mai intamplat in urma cu 6 luni dar tot nu era nmn langa el pt ca nu era acasa, si cel mai recent acum 3 zile.acum 3 ani a fost internat si nu i s a gasit nimic, nu styu ce sa zic.la medic merge sa isi faca analizele la sange dar i am expllikt ca nu sunt suficiente, si nu vrea sa inteleaga, Are 52 de ani, 1.84 m si 110 kg, are si colesterolul f mare.Ce imi recomandati?Va rog din suflet sa imi raspundeti, sunt foarte ingrijorata.
2 comentarii
0
11-02-2010, ora 09:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue intgernat la neurologie si facut toate investigatiile.. inclusiv RMN cerebral !
0
11-02-2010, ora 10:23
teodora89
Nu este medic/terapeut
teodora89
multumesc mult...sper sa il conving...!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.