tiroida marita

18-05-2006
alex_g
Nu este medic/terapeut
alex_g
buna ziua.
Am o problema care dureaza de ceva timp si nu-mi da pace.
Pe scurt..am avut unele atacuri de panica (3 in 2 zile), stare gen proasta, stari de lesin, resp grea, probl mari cu somnul (vise ciudate, simteam ca uit sa respir si cand deschideam ochii imi reveneam..simteam ca nu pot sa ma misc si la fel cand deschideam ochii imi reveneam, frica de a iesi din casa, anxietate, ameteala, lipsa echilibru.)
Am fost la medic, la psiholog, la endogrinolog..analize peste analize (toate bune). Mi-a gasit tiroida marita si mi-a dat Pharmaton, Memo ON, Bio-Melatonina, Extract de sunatoare. Senzatiile nu au disparut si am incontinuare probl cu somnul. Mi-e frica sa dorm sa nu am aceleasi senzatii. Am inceput sa-mi pun eu singur diagnostice incepand de la spasmofilie, anxietate, hipotiroidism..etc. Ce sa fac??
2 comentarii
0
23-05-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
V-as recomanda un ceai cu efect calmant si anti-anxios.
Sunatoare, busuioc, menta, angelica, cardamon, paducelamestecati aceste plante in parti egale, apoi macinati-le pulbere cu o rasnita de cafea si inghititi 4 lingurite pe zi cu apa.
Este pacat sa ajungeti dependent de medicamente sau sa dati in ipohondrie
0
03-05-2011, ora 18:34
Tanya_tats
Nu este medic/terapeut
Tanya_tats
Buna ziua, am si eu probleme cu tiroida, am intodeauna frica ca se va intimpla ceva grav, palpitatii, insomnii si pling foarte repede..la ecografie am primit urmatoarele rezultate:
L Drept 24/18/52mm
L. Sting 24/17/50
Istmul 7 mm
contur net, cu ecostructura neomogena

Am primit iodomarin in iarna, vreo 2 luni si acum acestea sint rezultatele recente, va rog mult sa-mi spuneti ce as putea sa fac mai bine.
Va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.