tiroida hashimotto revin

27-10-2013
hotumaria
Nu este medic/terapeut
hotumaria
am repetat analiza la TSH si FT4 in 09.2013, si au iesit bune este vorba de hipotiroidism in 3.11..2013 voi efectua toate analizele efectuate la Cluj: calciu ionic seric, calciu seric total.fosfataza alcalina, fosfor seric, proteine totale serice, antitiroglobulina, atpo, proteina C reactiva, am fost depistata si cu helicobacter pylori pozitiv, am si osteopenie.
am luat tratamente homeopate, ganoderma, zeolit, echinacea, Q10, omega 3, 6, 9am facut si o ecografie abdominala, oranele interne sunt in regula.Problema care ma deranjeaza ca la efort tens. sistolica, diastolica, puls sunt bune, iar dimineata cand ma trezesc limitele le tensiune:99, diastolica 86, puls 97?, oare faptul ca iau si alfa D3 sa nu convina unui medicament cardio.ce nu este in regula diastolica si pulsul?
1 comentarii
0
17-08-2016, ora 14:57
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
pt Hashimoto iti pot spune ce am facut eu. Am scos glutenul si anticorpii ATPO au scazut de la 1444 ui/mL la 156 ui/mL(maximul admis fiind 43 ui/mL) pe parcurusul unui an, si anti-tiroglobulina am tinut-o i nfrau luand seleniu de 200mcg cu 400ui de vitamina e ca sa se absoarba mai bine/ sau poti lua 3 nuci de brazilia. si sa ajustezi nivelul de viatamina D sa fie intre 60 si 100 ng/mL. ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: