tinnitus

29-12-2009
alpiscampionu2009
Nu este medic/terapeut
alpiscampionu2009
dupa o viroza puternica in luna septembrie am ramas cu un tiuit puternic in urechea dr.medicul orl a zis ca audiogramele (doua)sunt bune si mi-a rec.un ex.neuro.medicul neurolog mi-a pus dg.ICVB+spondiloza.mi s-a rec.betaserc 24mg, 2tb/zi, cavinton 3tb/zi, pentoxi retard 2tb/zi(pe acesta nu l-am putut lua din cauza durerilor de stomac).trat.l-am inceput acum o luna si de 3-4zile tiuitul aproape a disparut.in sfirsit sunt si eu un om aproape normal.va rog sa-mi spuneti cat timp trebuie sa urmez acest trat.si daca MAI POATE REVENI.
1 comentarii
0
30-12-2009, ora 13:07
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună ziua,

Insuficienţa circulatorie vertebro-bazilară, dar şi spondiloza cervicală, vă determină acel tinnitus; De obicei sunt cronice, tocmai de aceea tratamentul este relativ îndelungat, sau scurt ca şi administrare, dar reluat la anumite intervale de timp strict recomandate de medicul curant. În consecinţă, acest tratament trebuie urmat atât timp cât medicul, care v-a diagnosticat, vă va recomanda. Tinnitusul poate recidiva (reveni). Consultaţi medicul pentru o schemă terapeutică cât mai corectă.

Toate cele bune şi sărbători fericite!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.