timpan perforat de doua ori

15-06-2015
teodora33
Nu este medic/terapeut
teodora33
Buna ziua. Acum un an mi-am perforat timpanul (am avut o gaura destul de mare) cu un betisor de urechi. Am fost la spital si in urma unei operatii in care mi-a fost 'lipit' timpanul cu un scoci special, mi-am revenit. Cu toate acestea, sensibilitate mare atat la urechea cu timpanul perforat cat si la cealalta. Acum, dupa ceva mai mult de un an, in urma unui efort fizic intens (am dat proba de rezistenta la sport), in timp ce mergeam spre casa, am simtit un 'poc' in ureche si am inceput sa aud diferit. Apoi, ca prima oara cand mi-am spart timpanul, am simtit cum iese aerul pe ureche cand fac presiune, ce-i drept, nu cu atat de multa putere ca data trecuta. Si nu aud chiar asa de rau ca prima oara. Dar as vrea sa stiu ce s-a intamplat, de ce s-a intamplat si cum sa evit sa se mai intample asa ceva. Multumesc
2 comentarii
0
15-06-2015, ora 19:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
initial este nevoie de un consult ORL.. in clinica ORL.. unde dupa un examen la microscop a timpanului.. o sa afle raspuns la intrebari
0
15-06-2015, ora 19:43
teodora33
Nu este medic/terapeut
teodora33
Multumesc. Am vorbit si m-am progamat maine pentru un consult. Sper sa nu fie grav!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant din mătase pentru tratarea timpanului perforat
  •