cum aflu cu certitudine daca s-a perforat iar timpanul?

30-10-2007
pata gheorghe
Nu este medic/terapeut
pata gheorghe
Buna
Si eu am avut o operatie la timpan in urma cu o saptamana, dupa ce am fost diagnosticata cu perforatie posttraumatica.Aseara am iesit in club si auzeam in ureche un sunet ciudat, ca de scurtcircuit, nu pot compara cu altceva zgomotul respectiv.Ideea e ca odata ajunsa acasa, am avut senzatia ca mi s-a spart acea pelicula de la ou pe care au folosit-o.Nu pot merge iar la medicul care m-a operat, a fost destul de ostila cand am apelat la ea speriata fiind ca imi cazuse din ureche pansamentul care zicea dansa ca e "sfant" pana ne revedem.Cum isi imagina ca nu va iesi o luna, nu stiu ca abia dupa doua zile mi-a ramas pe perna pe cand m-am trezit.cum aflu cu certitudine daca s-a perforat iar?va multumesc
3 comentarii
0
30-10-2007, ora 00:00
pata gheorghe
Nu este medic/terapeut
pata gheorghe
eu am facut o timpanoplastie dar cred ca mi s-a spart iar, am o senzatie ciudata.din anumite motive nu as merge la control deocamdata.totusi, daca s-a spart e posibil sa se refaca in 10 zile?pe cand ma duc la control in data stabilita sa fie bine totul?v-am mai cerut sfatul si am primit o instiintare in mail cum ca mi s-ar fi raspuns dar nu am gasit raspunsul pe forum.va multumesc
0
31-10-2007, ora 00:00
pata gheorghe
Nu este medic/terapeut
pata gheorghe
si mai am o intrebare importanta..pot face sala in situatia aceasta?
0
11-08-2011, ora 21:52
olariualex
Nu este medic/terapeut
olariualex
ce s-a mai întămplat cu timpanul tău ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant din mătase pentru tratarea timpanului perforat
  •