thiogamma turboset pt ingrasat?

16-02-2008
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna ziua, am fost la o consultatie la un medic nutritionist pt o dieta de ingrasare, deoarece sunt f f slaba. Mi-a zis sa fac perfuzii o data la 3 zile cu thiogamma turboset, 10 doze de cate 50 ml, ca prim tratament.
In plus mi-a zis in mare sa am 5 mese pe zi la ore fixe [date de ea] si astfel organismul va asimila mancarea si ma voi ingrasa cam 3 kg pe luna.

As vrea sa stiu mai multe despre acest medicament perfuzabil, daca as putea sa il fac fara riscuri si daca chiar da rezultatele asteptate de mine.

Va multumesc!
7 comentarii
0
11-07-2008, ora 00:00
pisicutza01
Nu este medic/terapeut
pisicutza01
buna! as dori sa stiu la ce doctor nutritionist ai fost (as doris a stiu orasul si numele). si eu as vrea sa ma ingras, pt ca vad ca dupa multe eforturi, nu se cunoaste absolut nimic.

astept raspuns, florina
0
11-07-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna, eu sunt din iasi, si doctorita la care am fost este din pacurari, se numeste pintilei parca. tu cati ani ai, cate kg la ce inaltime? si ce anume ai mai incercat ca sa te ingrasi ? ca sa stiu si eu, poate la mine functioneaza. mersi
0
12-07-2008, ora 00:00
pisicutza01
Nu este medic/terapeut
pisicutza01
buna. eu am 19 ani, 49, 5 kg si 1, 68. pai am incercat sa tin o dieta cu multe paste fainoase, paine, seminte, in general alimente bogate in carbohidrati. stiu ca in cazul meu, e vb de metabolism-despre arderile rapide. dar totusi, in 4 ani, nu cred ca am luat mai mult de 2 kg. cat despre tiroida, nu, nu am probleme. astept rasp.
0
12-07-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
salut. pai eu am 45 kg la 1.72 inaltime, asa ca dupa cum vad, arati mai bine ca mine. si la varsta ta eu cred ca ai timp sa te ingrasi, eu am 26 de ani.
0
12-07-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
si am si un copil de 2 ani si o luna, m-am ingrasat pe timpul sarcinii un pic, dar am dat jos dupa nastere in cateva luni.
0
12-07-2008, ora 00:00
pisicutza01
Nu este medic/terapeut
pisicutza01
da, dar totusi..m-am saturat de situatia asta. adica stiu oameni care-mi spun mereu: "doamne..parca ma ingras din aer. nu mananc mai nimic, dar iau in greutate". si eu.. Da, asta e metabolismul si cum au spus si altii, stie natura mai bine ce face. si totusi, m-am saturat :(
0
15-02-2023, ora 12:22
Costin4u2
Nu este medic/terapeut
Costin4u2
MK-677, the first orally-active ghrelin mimetic (GH secretagogue; GH secretagogue-receptor agonist), increases pulsatile GH secretion.

Îl găsești sub denumirea de Ibutamoren sau Nutrobal

Dietă bogat calorica vezi nutriționist

Activitatea fizica cu greutăți mari adaugă masa musculară.


Fără băutură și țigări sau nopți pierdute, stres cit mai mic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: