testicule umflat

18-02-2011
ovidiu93
Nu este medic/terapeut
ovidiu93
buna ziua, ma numesc ovidiu am 17 ani si sunt din bacau, am si eu o intrebare?
am testicolul drept unflat de un 1 an, nu ma-m dus la doctor pt ca imi era rusine sa le spun parintilor, akum o saptamana ma-m dus si mi-am facut analizele si mi-au pus ca sar putea sa am piatra la rinichi.Care este dorinta mea?Vreau sa stiu daca are de aface una cu alta, si daca este grav cu testicolul dret.


VA MULTUMESC
2 comentarii
0
05-04-2011, ora 15:08
Dan_M_1976
Nu este medic/terapeut
Dan_M_1976
Du-te urgent la un urolog!!!La parinti poti sa le spui ca te dor rinichii, daca asta e problema ta majora(-;
Nu vreau sa te sperii, dar am patit-o si eu asa in urma unei operatii de hernie inghinala:mi s-a umflat testicolul, am stat si eu vreo 10 luni dupa care am mers la urolog.Diagnostic:orhiepididimita.Tratament:antiinflamatorii si antibiotic.Mi s-a spus clar ca daca nu raspund tratamentului, raman fara testicol, trebuie estirpat.Asa ca nu o mai lungi sa treci prin ce am trecut eu.

PS:am rapuns bine tratamentului, acum sunt OK (-:
0
05-04-2011, ora 19:31
ovidiu93
Nu este medic/terapeut
ovidiu93
am avut probleme cu rinichi, am luat tratament cu antibiotice, trebuia sa mai fac un set de analize dar nu le-am mai facut din cauza banilor, eu problema asta o am de vreo 6 ani si nu am avut nici un fel de problema, am sa mai facut un set de analize la vara sa vad ce iese.oricum ms mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.