testicul necoborat total in scrot, umflatura deasupra scrotului (abdomen)

13-10-2011
cosmin76
Nu este medic/terapeut
cosmin76
buna
am si eu o problema, daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns, o sugestie, o recomandare sau o consiliere pe aceasta tema
am testiculul stang coborat in scrot doar pana la miloc aproximativ, si este prins de ceva din partea inferioara a abdomenului care nu-i da voie sa coboare liber in scrot ca celalalt, din cand in cand functie de presiunea creata in zona genitala sau pozitie ( ex : purtarea unei perechi de blugi mai stramti si aplecarea intr-o pozitie ghemuita sau altfel ) acet testicul urca in sus in partea inferioara a abdomenului, acest lucru se intampla dintodeauna, mentionez ca am 35 de ani, sunt casatorit, am un copil si o activitate sexuala normala aceasta nefiind afectata vreodata in vre-un fel de aceasta problema desi uneori in timpul actului sexual partea din abdomen a problemei ma doare suportabil, de vreo cateva zile am o mica umflatura in zona inferioara a abdomenului unde va spuneam ca urca si coboara testiculul din cand in cand, ma si doare din cand in cand, cum este o problema mai delicata si am tot amanat sa fac un consult pe aceasta tema,
va cer scuze daca cumva a mai pus cineva aceasta intrebare si nu am vazut-o sau daca exprimarea nu este cea mai adecvata,
va multumesc anticipat
4 comentarii
0
13-10-2011, ora 23:13
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Adecvat ar fi sa mergeti urgent la medic! Nu mai amanati!
0
14-10-2011, ora 00:10
cosmin76
Nu este medic/terapeut
cosmin76
la un urolog, ar fi indicat ?
0
14-10-2011, ora 00:20
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Cred ca da. Dar puteti merge si la chirurgie, la camera de garda. Nu stiu la ora asta unde sa va spun ca ar fi mai bine. Doar ca nu trebuie sa mai amanati. Maine dimineata sa lasati tot si sa va duceti la medic.
Multa sanatate!
0
25-01-2012, ora 21:34
BogdanBM
Nu este medic/terapeut
BogdanBM
Am si eu doua intrebari:
1.Aparitia a doua unflaturi deoparte si de alta a testiculului drept cauza?
2. Ejacularea deasa poate duce la deformarea spermatozoidului?
care poate duce la formarea fatului cu malformatii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •