test sperma

07-12-2008
batarflai
Nu este medic/terapeut
batarflai
buna seara,
dupa fiecare contact sexual normal am senzatie de mancarime si imi apare o inflamatie a pielii in regiunea fetei si a gatului, cred ca sunt alergica la sperma partenerului. nu e de la latexul prezervativului pt ca am incercat si fara si nu am rezolvat problema. am acelasi partener de 2 ani de zile si la inceput nu mi se intampla nimic.
intrebarea mea este, ce teste la sperma ar trebui sa faca el ca sa fie detectate substantele care mi-ar dauna
va multumesc
1 comentarii
0
09-12-2008, ora 08:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Batarfalai e de fapt butterfly.Alergia la sperma este extrem de rara.In lume sunt doar cateva cazuri.Celebra este alergia violenta la sperma care a facut-o o fata di Negresti judetul Vaslui acum cativa ani si care a murit imediat dupa primul contact sexual pe care l-a avut cu partenerul ei.Daca aveai alergie la sperma dupa primul contact sexual din viata te-ai fi inrosit si umflat.Tu daca deabea in ultimul timp ai acea iritatie a fetei, nu e de la sperma.Daca iti apare numai la fata si la gat poate esti sensibila la un parfum, o crema, un after shave al lui poate ca in ultimul timp ai o crema noua sau un sapun nou care nu-ti priesc.Mergi cu o trimitere la un cabinet de alergologie si vezi ce spun ei.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.