tensiunea mica si pulsul mic

25-06-2008
gabita_getico
Nu este medic/terapeut
gabita_getico
Am 28 de ani, si de vreo doua saptamani nu mai pot sa dorm noaptea, am teniunea mica intre 9 si 11, stari de lesin, dureri la nivelul superior al amdomenului, respir foarte greu, noduri frecvente in gat, gaze, pulsul mic intre 55 - 70, stari de neliniste, dureri in spate in partea superioara.

Imi puteti spune care este cauza acestor stari sau daca imi puteti da un diagnostic?

Multumesc

Gabriela
1 comentarii
0
25-06-2008, ora 00:00
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Este, probabil, hipocalcemie / hipomagneziemie, sau anxietate. Treceti printr-o perioada mai stresanta?
Un set de analize de la medicul de familie (ionograma, glicemie, tablou sangvin etc.) si EKG.
Puteti incerca, fara reteta, un supliment de calciu (CalCVita) si un calmant din plante (Relaxirem, de exemplu), dar un diagnostic de laborator inainte este de preferat.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici