tensiune mare, palpitatii

09-12-2012
wyky65
Nu este medic/terapeut
wyky65
Buna ziua.am fost internata la cardio cu tensiune mare17, ritm accelerat 140.au aparut si extrasistole.am primit tratamentbetaloc 2, tertensif1, lorista2, aspenter1, ritmonorm3 tertensif 1.acasa au inceput extrasistole, , la intervale neregulare, la 10 batai, la 3, batai.Am consultat alt medic care dupa ecograbie, EKG, mi-a dat, ritmonorm2, aspenter1, noliper de 2, 5 1, aspacardin2, aspenter1.Am avut intoleranta la noliprel, si a fost schimbat cu atacant de 8, tot 1pe zi.In timpul tratamentului cu noliprel, am facut iar tensiune mare si extrasistole dese.acum urmez tratamentul cu atacant, dat palpitatiile apar aproape zilnic, si pe durata de cateva ore, chiar daca stau la pat.Am facut analize de colesterol..Colesterol total 138, HDL 53, LDL75 LDH 319 si am facut si pentru tiroida pentru ca la palpat s-au simtit noduli.TSH2, 7 T40, 8 T3110 Anti TPO 1, 37si nu am primit tratament pentru tiroida.Ce sa fac, care tratament ar trebui urmat?Multumesc.
2 comentarii
0
09-12-2012, ora 11:47
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
vin sarbatorile si NU vei putea sa stai ASA -acasa.
situatia NU e buna,
mergi la un spital pt o noua internare unde, iti vor face toate investigatiile-gratuit
si
pana la sarbatori vei avea si-au tratament.adecvat.
asa??..
cine, ce medic ar putea sa-ti ofere un tratament pt inima, unui hipertensiv...pe net?!?
sanatate maxima iti doresc!
0
09-12-2012, ora 23:07
wyky65
Nu este medic/terapeut
wyky65
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.