tensiune in sani

17-06-2008
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
iau anticonceptionale yasmine si de cand am inceput sa le iau acum vreo 15 zile am o tensiune in sani adica parca sunt mai sensibili si ma dor putin daca ii ating. e normal sa fie asa? mentionez ca e prima data cand foosesc anticonceptionale..multumec anticipat.
10 comentarii
0
17-06-2008, ora 00:00
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
si eu am exact aceeasi problema ca si tine.tot in prima luna yiua a 9-a si la fel m dor sanii si mai am inca si scurgere maro...eu iau karissa. in prospect scrie ca 10%-30% din cazuri e normal.asa sa fie?si eu sunt ingrijorata si imi pun probleme multe...
0
18-06-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
am citit si eu in prospect si scrie ca e normal daca pot sa zic asa si avnd in vedere ca e prima data cand iau ma gandesc ca organismul inka se obisnuieste cu hormonii, ma gandesc.nush.
0
19-06-2008, ora 00:00
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
dap sper asa sa fie vedem si luna viitoare...ma gandeam totusi daca nu le accepta organismul nostru...sau daca nu luam ce ar trebui desi sunt recomandate de medic...
0
19-06-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
mie medicul mi lea prescis fara sa ma intrebe nik. mia facut un control de rutina in urma caruia mia gasit anexita nush cum fara analize premergatoare dupa care mia prescis yasmine.oricum an inteles ca is printre cele mai bune.acum nush om vedea ce se intampla.daca si luna viitoare e asa ma duc iar la un control sa vad ce si cum.
0
20-06-2008, ora 00:00
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
exact asa si la mine.tot anexita mi-a zis ca am si mi-a pus niste intrebari gen daca fumez, dupa mi-a zis sa iau karissa acum sper si eu sa fie bine.si la fel m-am gandit si eu ca ma voi duce la control.
0
20-06-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
mia mia dat o gramada de tratament cu antibiotice pentru anexita. am luat augumentin, movalis, nistatina, ovule si nu mai stiu ce. trebuie sa te duci neaparat la control pentru k daca nu o tratezi duce la sterilitate.anexita am inteles este o raceala pe care o au f multe femei.mie mia prescris yasmine pentru k is printre cele mai bune si nici nu ingrasa.bafta
0
21-06-2008, ora 00:00
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
pai si eu am facut tratament cu zanocin si advil...acum orikum o sa ma mai duc la un control.sa imi lasi id tau de mess sa mai vorbim daca ai pls.
0
23-06-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
da e mai bine sa comunicam pe mess chestia e ka asta e un forum public si eu am avut ceva probleme cu messu k imi intrau prea multiin lista si miau spart parola de nush cate ori si tre sa gasim o alta modalitate sa ti dau id meu.
0
23-06-2008, ora 00:00
sunny
Nu este medic/terapeut
sunny
uite scrie-mi mail p adresa roxaroxa50 id tau
0
23-06-2008, ora 00:00
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
oki.tiam trimis:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  •