tendon rupt - recuperare

01-04-2014
dorosviorel
Nu este medic/terapeut
dorosviorel
buna ziua la toti, deci am avut un accident si din pacate mi sa taiat tendonul de la mina dreapta degetul mare, am fost operat pe data de 22.02.14 a fost imobilizat degetele totul mergea ft bine, insa dupa 15 mergind in transport public mi sa rupt din nou, nu mnai puteam msca iar degetul si simteam o durere la locul unde a fost sutura. am vizitat medicul si din pacate a zis ca este rupt din nou, din cea ce am inteles eu ca tendorul nu mai putea fi din nou cusut si mi sa luat de la mina si sa inlocit total. 12.03.14, la ziua de astazi se misca insa nu pot stringe pumnul si nici nu pot sa desfac degetul, plus ca nici toate partile ale degetului nu sunt foarte mobile. o alta problma este ca in palma unde a fost sutura a doua oara sa prind pielea de tendon si probabil il opreste si nu ii permite sa se miste mai departe plus ca daca de ex stau imobilizat o zi cu gipsul, seara cind ii fac bata cu apa calda si niste exercitii de indoire dezdoiremii se pare ca se isca un pic mai bine, ideia este ca mi se pare ca tendonul e putin intis nusiu ce sa sa mai zic, sunt un pic dinperat si speriat, plus nustiu cum va fi recuperarea si daca este devreme sa incet fizioterapie de la operatie au trecut aproximativ 21 zile.



imi cer scuze de greselile ortografice si de unele expresii, imi vine greu sa tapez
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: