tendon flexor deget 5 sectionat

06-04-2010
nico74
Nu este medic/terapeut
nico74
buna ziua,
In data de 2 martie 2010 m-am taiat la degetul 5 de la mana dreapta intr-o cutie de conserva(aprox 1 cm), am plecat repede la urgenta, m-a pus sa misc degetul mentionez l-am putut misca, mi-a cusut taietura, dar a doua zi cind am mers la pansat nu am mai putut misca deloc virful degetului si nici nu il simteam.Am ascultat sfatul medicului si m-am operat in data de 10 martie, am stat imobilizata in atela ghipsata 25 de zile.Cicatricea de la operatie apoape sa vindecat dar marea mea durere este: nu mai pot sa imi misc degetul decat ajutat si nici asa nu pot sa-l inchid complect in palma nici sa-l indrept. Medicul spune ca operatia este reusita si o sa vorbeasca la o clinica particulara sa fac fizio-terapie si in cateva zile o sa-l pot misca, oare sa-l mai cred?
Va scriu acum diagnosticul din biletul de iesire din spital:sectiune tendoane flexoare superficiale si profunde, un defect de apoximativ 4 cm din tendonul flexor profund, sectiune nerv digital cu un defect de aprox 4cm, se practica tenoplastie si tenorafie, sutura tegumentelor, imobilizare.
Va rog din suflet, dati-mi un sfat.
Va multumesc
1 comentarii
0
06-05-2010, ora 10:26
nico74
Nu este medic/terapeut
nico74
Am facut o luna de fizio-terapie si tot nu pot sa-mi misc degetul.
Va rog dati-mi un sfat.
Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul