tatal meu sufera de sindrom vestibular

03-01-2010
mirelagalati
Nu este medic/terapeut
mirelagalati
Va rog am nevoie de o recomandare pentru un medic neurolog din Bucuresti.
Tatal meu, care de cativa ani are probleme ORL- otita biseroasa si implant de tuburi diabolo -( le schimba periodic la Sp. Panduri prof. Atamanu) este acum in spital la Galati, la Neurologie. Simptomele au fost tulburari de echilibru, vertij, varsaturi, stare de neliniste; i s-au facut o serie de investigatii, inclusiv tomografie, si diagnosticul a fost de sindrom vestibular.
Dorinta mea, dupa ce se stabilizeaza, este sa merg la Bucuresti si sa cer parerea unui medic neurolog competent.
Am incredere ca ma poate ajuta cineva. Va rog astept raspunsul vostru si va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
28-04-2010, ora 13:23
dumitresculidia1
Nu este medic/terapeut
dumitresculidia1
Buna ziua, va rog frumos d-l dc.a- si dorisa cer si parerea d-voastra in ceea ce priveste cate-va diagnosticuri date de cati-va medici neurologi ! De anul trecut din septembrie am ameteli gen, simt ca imi fuge capul intr-o parte si simt ca imi pierd echilibrul, am facut prima investigatie acum in aprile un rmn, care interpretat de cati-va medici neurologi am primit urmatorul diagnostic, la prime vedere apar 2 zone demielinizate, pe care le-a observat medicul neurochirurg, si mi s-a pus diagnostic de vasculita cerebrala(cu indicatie medicamentoasa), apoi alta opinie a altui medic neurolog a fost de SM?(screloza multipla), dar dupa ce mi-a dat sa mai fac si EEG, cu potentiale evocate, mi-a spus ca ar fi vb despre o encefalopatie (encefalita netratata), mi-a dat betaserc, giungium 80mg, medrol 16mg, omez(protectie ), apoi am mai cerut si parerea altui medic neurolog, unde mi s-a sugerat sa fac mai multe investigatii cum ar fi :evaluare la Sp. Panduri(prof.Pascu); probe autoimune, VSH, Fibrinogen, Proteina C reactiva, Proteina S, lupus anticoagulant, Ac antiglicoprot. B2, AT III, eventual pct. LCR ? acestea sunt ultimele sugestii primite la ultimul consult neurologic, si abia apoi sa imi dea un tratament ? Ma puteti ajuta cu vre-o sugestie, sunt din bucuresti, am 31 de ani si sunt f speritata. Va multumesc si astept raspunsul d-vostra!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.