tatal meu mai are sanse de viata?

09-12-2006
auroraneagu
Nu este medic/terapeut
auroraneagu
Tatal meu a fost depistat acum o saptamana cu carcinom scuamocelular moderat diferentiat, fara keratinizare, ulcerat infiltrativ undeva in spatele nasului.Am fost la Fundeni si a facut ieri o sedinta de chimioterapie si ne-a zis sa venim pe 8 ianuarie sa inceapa o serie de 6 saptamani de raze.Nu este operabil din cauza localizarii cancerului si as vrea sa stiu exact ce tip de cancer este: malign sau benign, ce sanse de vindecare si recuperare are, daca este posibil sa-i mai dea medicii doar o anumita perioada de trait... nu am putut sa vorbesc separat cu doctorul pentru ca era tata de fata.Medicina naturista ar fi cumva o varianta a tratamentului?Va rog din suflet sa-mi raspunda cineva pentru ca nu vreau sa-l pierd din cauza indiferentei.
2 comentarii
0
12-12-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
In primul rind trebuie sa-ti spun ca aceasta tumora este maligna.Sansele de viata depind de foarte multi factori si nimeni nu-ti poate da un raspuns exact.In orice caz trebuie sa faca tot tratamentul recomandat de medici pentru ca aceasta este sansa lui.Tratamentul naturist este foarte bun impreuna cu cel alopat deorece il ajuta sa treaca mai usor peste efectele secundare si ii mareste imunitatea organismului si implicit puterea lui de a lupta cu boala. In orice caz te sfatuiesc sa alegi un MEDIC naturist bine pregatit si nu acei vindecatori aparuti peste noapte din neant carora l-i se face reclama pe posturile de televiziune si sa nu renuntati la tratamentul alopat.Va doresc sanatate si succes.
0
29-01-2012, ora 00:51
viovio55
Nu este medic/terapeut
viovio55
buna seara!
mama mea sa operat la gat p data d 10.11.2011 la Bucuresti la dl dr Popescu...dupa operatie ni sa spus caeste vb despre o tumora...sa afcut biopsia si rezultatul este carcinom cu celule scuanoase...am repetat analizele d 2 ori si au iesit la fel.
dl dr a spus ca operatia sa vindecat f bine.se mira decerezultatul esteasa...tratament nu ia dat decat vit a si un sprei d gura care ma intelescaeste un antibiotic...dl dr a zis ca trebuie monitorizata in fiecare luna..in cazul in carereapare tumora sa o opereze iarasi..apoi daca reapare iarasi ii va scoate coarda vocala...
va intreb.ce credeti despre boala asta.ce tratament se da..astept raspuns
va multumesc!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.