Sex oral cu doua prostituate; senzatie permanenta de arsura in varful uretrei si uretra putin inflam

24-05-2012
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
in urma cu 11 luni am intretinut in 2 zile diferite cate un raport sexual oral cu 2 prostituate.a 2-a zi am observat un fel de picatura si o eczema langa scrot pe picior pe care am tratat-o cu clotrimazol.de atunci nu am avut nici un fel de scurgere, doar o senzatie permanenta de arsura in varful uretrei si uretra putin inflamata.am fost imediat la o clinica privata apoi la alti 2 medici recomandandu-mi sa fac analize:vdrl, rpr, tpha, igg, hiv, sumar urina, urocultura, herpes 2, chlamidia...toate iesind negative, bune.apoi la un laborator am facut secretie pe lama si o alta secretie din uretra de 2 ori avand rezultatele:rari coci gram pozitivi, fara inflamatie.in urma cu 2 luni am avut un fel de blanda pe penis care mi-a aparut din senin apoi s-a vindecat.de ceva timp vad ca in momentul cand am scaun, pe langa urina mai curge si un fel de lichid spermatic, urina este uleioasa.am fost la o groaza de medici, am tinut n tratamente si n creme aplicate dar degeaba, nu stiu ce sa mai fac.va rog frumos daca puteti sa imi spuneti, sa imi dati un mesaj ce analize sa mai fac, sunt tare disperat, mai ales ca toti dr mi-au spus ca nu am nimic!va multumesc!
8 comentarii
0
24-05-2012, ora 19:07
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
incearca sa mergi la un singur medic care te si consulta si iti recomanda toate analizele posibile de depistare infectii.bts. apoi tot la el mergi pt interpretare. si in cadrul consultatiei cauta sa ceri cat mai multe informatii si lamuriri.
0
24-05-2012, ora 21:22
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
DE CE?!?
mai intai posteaza multi- intrebarea:'am avut contact sexual neprotejat cu o.Este vreun risc de...boli..etc...????'sunt disperat...ce sa fac? cui sa ma adresez?
spui ca-i o "tampenie"..tu ai zis-o...
si
DE CE?.
Nu se intreaba anticipat aici pe forum medical,
CUM sa procedeze ca, sa NU existe risc pt. astfel de boli.
p.s. intrebarile sunt multe si tot mai dese pe forum

IERTARE
NU sunt in masura sa te cert sau sa-mi dau cu parerea IN ACEST CAZ..ce-i de facut...?!?
ai si primit raspuns si SPER, iti doresc sa-ti fie BINE.
O seara faina!
0
25-05-2012, ora 06:36
1Cenusareasa
Nu este medic/terapeut
1Cenusareasa
Deh ! Asa se invata !
Invatatul din greseli e tare pagubos.
Sex oral cu prostituate ? mai copii, puteti pierde totul de la o asa mare prostie.
1
25-05-2012, ora 18:28
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
din pacate eu trebuie sa trec prin ele ca sa invat, altii invata din vorbe...acum m-am lecuit si de bani cheltuiti si de consultatii la n medici si de diverse "tratamente".am aproape 1 an si inca nu m-am vindecat, doctorii imi zic ca n-am nimic dar vb aia"aici in Romania roaga-te sa nu te imbolnavesti" ca la ce medici au ramas este greu sa-ti mai puna un diagnostic corect!
0
27-05-2012, ora 14:42
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
te citez:
"vb aia"aici in Romania roaga-te sa nu te imbolnavesti" "
DE CE_I! consideri pe TOTI medicii romani.asa si asa.?!?

p.s.
revezi postari mai vechi in CARE, cei plecati prin alte tari "de soare pline".
CER sfatul medicilor ROMANI
sau/si ISI DORESC sa revina in tara pt. consultatie, diagnosticare, tratament.

DA.exista si exceptii despre care vb..
NU-I "baga" INSA pe toti- "in aceeasi oala"!
O zi buna iti doresc!
0
27-05-2012, ora 22:15
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
recunosc ca am gresit bagandu-i pe toti in aceeasi oala dar medicii buni de la noi ii numeri pe degete.mai mult nu vreau sa spun sa dezvolt subiectul si sa intru in alte polemici, o zi buna!
0
20-10-2017, ora 21:32
Dudu1
Nu este medic/terapeut
Dudu1
Alex0333 cum ai rezolvat. Care este situatia ma intereseaza
0
26-04-2022, ora 17:05
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Ceea ce trebuie sa cunoasca fiecare barbat si femeie este ca :

1. sexul oral nu protejeaza de bolile cu transmitere pe cale sexuala (BTS)
2. decizia de a face sex neprotejat (oral /anal / vaginal) nu trebuie sa se bazeze pe igiena vizuala a partenerei sau mirosul de parfum si acuratetea pielii ; Bolile cu transmitere sexuala pot avea o perioada de incubatie si de 60 zile, timp in care nu manifesta nici miros si nici eliminari sau alte semne vizuale / olfactive pe suprafata copului partenerului.
3. Chiar si prezervativul (sunt studii) ofera o siguranta relativa de cca 67-73 %, in caz ca este fabricat conform tuturor standartelor calitatii si este utilizat corect !
4. TOTUSI !! ESTE NEVOIE DE UN CONTACT INTENS (sau citeva contacte uneori) pentru a prelua o anumita, , doza'' de material infectat (eliminari, singe, mucoasa...)

In cazul in care a avut loc totusi contactul sexual neprotejat, va puteti adresta la un medic clinician pentru a primi ajutor profilactic si a face investigatiile necesare !!!
Multa sanatate va dorim !
Cu respect DR. Sadovnic, sexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Circumcizia la barbati
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •