tahicardie sinusala de cateva luni

12-07-2011
adinastefanita
Nu este medic/terapeut
adinastefanita
buna ziua.acum cateva luni am fost diagnosticata cu tahicardie sinusala, am urmat un tratament timp de 3 luni, dupa care am fost la control si mi a spus ca nu mai e nevoie de tratament...problema e ca de vreo 2 luni am observat in partea stanga a ochiului ca venele sn foarte umflate, se vad in oglinda si am impresia ca pe zi ce trece se fac mai urate...sn periculoase?va rog sa mi raspundeti.am 24 de ani
5 comentarii
0
27-08-2011, ora 23:48
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Ti-ai controlat tensiunea? E posibil sa ai tensiunea mare.
Intreaba doctorul cardiolog, poate este nevoie sa sa faci si o analiza, se numeste Timp Quick - adica sa vezi daca esti predispusa sa faci trombi. Verifica-ti tensiunea neaparat.
0
29-08-2011, ora 20:07
adinastefanita
Nu este medic/terapeut
adinastefanita
imi iau tensiunea saptamanal si e buna...12 cu 5 in general
0
29-08-2011, ora 20:16
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Porti ochelari? Daca nu iti raspunde un doctor curand, eu as zice sa intrebi doctorul tau cardiolog care iti cunoaste problema si apoi un oftalmolog.
0
29-08-2011, ora 20:36
tema
Nu este medic/terapeut
tema
De luna trecuta pana acum s-a modificat ceva in bine, in rau?
Nu cumva sa fie vorba de hipertiroidism, atunci se inrosesc ochii si par mai mari. Daca da trebuie sa mergi la un doctor endocrinolog, eventual la Parhon. Sunt cei mai in masura sa puna un diagnostic de acest fel.
Tahicardia sinusala poate fi provocata de hipertiroidism.
Faci cumva un tratament care sa provoace vasodilatatie? Sau faci efort fizic? ar fi multe la care sa te gandesti si sa mergi prin excludere.
Cauta pagina : http://www.i-medic.ro/boli/tahicardia-sinusala si uita-te la simptome. Apoi cauta si la hipertiroidism.
0
31-08-2011, ora 08:23
adinastefanita
Nu este medic/terapeut
adinastefanita
fac destul de mult efort fizic..muncesc cam 12 ore pe zi.nu s au modificat..am observat ca mi se vad si cele de pe frunte si cele de la tampla in partea stanga...imi verific pulsul sapt si e destul de bun...90-91.tensiunea la fel...ma simt bn in general...ma enerveaza doar venele ptr ca sn inestetice.le tot ascund cu fond de ten.sper sa nu fie nimic grav
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele tahicardiei (bătăilor rapide ale inimii și pulsului crescut)
  •