tahicardie sinusala, extrasistole atriale - Carlentor?

29-12-2009
andreeazz
Nu este medic/terapeut
andreeazz
Desi fusesem diagnosticata cu atacuri de panica paroxistice (puls mare, senzatie ca nu pot respira, teama permanenta), am fost si la un cardiolog care mi-a spus ca fac extrasistole atriale cu P-uri de morfologie diferita fara de P-urile normale si ca am tahicardie sinusala (toate au aparut oarecum deodata...parca nici sport nu mai pot face, eu fiind o fire foarte sportiva). mi s-a dat viata peste cap, simt ca ma palpitatii tot timpul, pulsu il simt in gat si creste in special dimineata cand ma dau jos din pat si seara... fumatul l-am redus muuult, cafea nu beau, nu sunt o fire sedentara, analizele sunt perfecte.. nu stiu ce sa mai fac. si acum mi-a prescris medicul cardiolog Carlentor, dar nici nu mi-a spus cat timp sa-l iau si in plus, am vazut ca scrie ca nu e indicat persoan elor cu aritmii... ce e de facut? eu "traiesc" cu jumatatile de Distonocalm dar imi scade pre amult tensiunea, eu avand o tensiune normala de 9-10...
multumesc
1 comentarii
0
11-04-2010, ora 20:22
dani_el_a
Nu este medic/terapeut
dani_el_a
ae fi ideal sa te adresezi medicului de familie sa ceri un bilewt de trimitere la institutul inimii targu mures sau timisoara bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici