tahicardie si tremuraturi

11-04-2007
oana 2007
Nu este medic/terapeut
oana 2007
va rog sa-mi dati un raspuns daca puteti. din luna ianuarie a acestui an ma confrunt cu cateve probleme pe care nu le-am mai avut niciodata, am fost la mai multi medici si nu am primit nici un raspuns clar. in luna ian. am fost racita, tuseam si nu imi trecea cu sirop, am luat tratament cu antibiotice si dupa 3 zile am facut tahicardie, asa ca am fost la spital de unde mi-a dat egilok, l-am luat 5 zile dupa care nu am mai avut nevoie. la sf. lunii feb. fara nici un motiv am facut o criza de tahicardie (155) si tremuraturi care se tot repeta si in momentul actual iau calmante (panangin si egilok) dim. si seara pt ca altfel nu pot dormi.
va rog mult sa-mi spuneti parerea dvs pt. ca nu am obtinut nici un rezultat de la medicii de pana acum. multumesc
9 comentarii
0
11-04-2007, ora 00:00
adela1977
Nu este medic/terapeut
adela1977
nu stiu daca are legatura cu raceala pe care ati avut-o, dar incercati sa va faceti si testele pt tiroida, precum si calcitonina. eu nu sunt medic, dar imi place sa ma informez si am citit destul de mult despre unele boli. am avut si eu simptomele descrise de dvs( tremuraturi) si mi s-au indicat aceste analize. e posibil sa aveti si o stare de anxietate. mergeti, oricum, la medicul de familie si el va va indica analizele necesare.
0
12-04-2007, ora 00:00
Cornel.Susu
Identitate neconfirmată
Cornel.Susu
Un consult cardiologic cu ecografie de cord pentru o eventuala endocardita!
0
15-04-2007, ora 00:00
oana 2007
Nu este medic/terapeut
oana 2007
multumesc pt sfaturi! am facut niste analize pt tiroida si calciu, din care doar tsh= 11.5 fata de 5.5 val. normala, dar am consultat endocrinologul care mi-a spus ca acest rezultat nu este cauza tremuraturilor.
asta este, oricum multumesc.
0
16-04-2007, ora 00:00
adela1977
Nu este medic/terapeut
adela1977
rezulta clar ca aveti probleme cu tiroida. aceasta glanda da tot organismul peste cap. daca veti cauta pe internet, veti gasi printre simptomele unei hipertiroidii si tremuraturile. mie medicul endocrinolog mi-a spus ca se poate manifesta cu tremuraturi( printre altele). oricum, tot e bine ca ati descoperit ceva. investigati in continuare, dar eu cred ca e tiroida.
0
25-04-2007, ora 00:00
oana 2007
Nu este medic/terapeut
oana 2007
mulumesc mult Adela!
0
25-04-2007, ora 00:00
oana 2007
Nu este medic/terapeut
oana 2007
0
25-04-2007, ora 00:00
adela1977
Nu este medic/terapeut
adela1977
cu placere, oana si sper sa-ti fi fost de folos!
multa sanatate!
0
22-05-2011, ora 19:58
45mirela
Nu este medic/terapeut
45mirela
Salut! numele meu este Mirela si am fost diagnosticata in februarie acest an cu o deficienta de vitamina D.Am luat colecalciferol aproximativ 5 zile la recomandarea medicului si m-am simtit mai bine cam o luna dupa tratament. De atunci am o stare de slabiciune si somnolenta continua insotita de tremuraturi, cefalee, lipsa de concentrare. Locuiesc de mai bine de 5 ani in Marea Britanie si din cauza lipsei soarelui se pare ca am avut aceasta deficienta de vitamina D. Dar dupa ce am facut tratament, nu inteleg de ce simptomele continuua. Am fost la mai multi medici aici in UK si ma trimit tot timpul acasa spunandu-mi ca starea mea de slabiciune si obosela se datoreaza stresului si ca nu este nimic de facut. Numai ca eu ma simt rau continuu, am zile in care nici nu pot sa stau pe picioare si ma simt rau incontinuu. Am facut analize peste analize, cu exceptia vitaminei D toate celelate analize au iesit normale. Poate sa ma ajute cineva cu un sfat va rog? s-a mai confruntat cineva cu sipmtome asemanatoare ? Cam cat timp ar trebui sa urmez tratament ptr deficienta vitaminei D ? ma gandesc ca poate doctorita nu mi-a dat tratament suficient ca sa ma puna pe picioare. va multumesc
0
08-10-2011, ora 01:26
tema
Nu este medic/terapeut
tema
45mirela, ti-ai rezolvat problema ?
Daca nu, poate este altdeva, nu o lipsa de vitamina D.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tremurături ale mâinii la tineri - cauze și boli posibile, evoluție
  • Pacienții cu tahicardie ar putea avea un nou tratament, sub forma unui spray nazal
  • Puls mare/mărit temporar/continuu - cauze, explicații, tratament
  •