tahicardie... help

30-01-2010
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
buna seara. am fost diagnosticata acum cateva zile cu hipotioidie si de atunci am palpitatii tot timpul.imi simt inima batand de am impresia ca ma zgudui.tensiunea e 110/60 cam asa.dr endocrinolog mi a spus sa nu iau inca tratamentul pana nu mi se linisteste inima si mi a recomandat vagostabil dar degeaba. Imi simt inima batand mereu, uneori mai puternic alteori mai slab, pulsul fiind 85-90.dupa cum simt e constant in intensitate., sunt f agitata si din cauza bolii si ma obsedeaza ca nu pot incepe tratamentul din cauza tahicardiei. e absolut nevoie sa merg la cardiolog? ce as putea sa fac? va rog un raspuns.multumesc
4 comentarii
0
31-01-2010, ora 01:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mai multe metode simple care functioneaza:

a) "vorbeste" cu inima si linisteste-o, puna mana la inima si tine-o acolo ceva timp si imagineaza-ti cum mana ta o linistete. Si rugaciunea ajuta, dar credinta fara incredere e de putin folos. Bataia inimii este influentata de starea psihica si probleme din subconstient (sufletesti).

b) cumparati o piatra de jasp de la un magazin, este un remediu excelent pt. inima si care nu se epuizeaza.

Dereglari de ritm cardiac, dureri reumatice, de inimă, junghiuri la spate
Piatra de jasp pusă pe inima

"când ai dureri la inimă sau în spate sau în alte părţi ale corpului datorită la furtunile care se nasc în sucurile omului pune o piatră de jasp (Jaspis) la locul cu durerea şi apasă piatra pe piele ca să se încălzească şi durerea reumatică se va micşora." După ce piatra s-a încălzit se ia de pe piele, se lasă să se răcească şi dacă durerea încă mai este ea se poate pune din nou în acelaşi fel. Dr. Strehlow: "Acest remediu înlătura şi dereglarile de ritm cardiac"

3. Incerca un tratament homeopat la un medic homeopat bun. Medicamentele date de endocrinologi la asa ceva sunt catastrofale. Tiroida nu este cauza bolii ci si boala la ea este randul ei este urmarea la alta dereglare. Homeopatia vindeca cauzele si nu trateaza numai simptomele ca medicina.
0
31-01-2010, ora 12:11
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
m am gandit sa merg si la medic homeopat si am cautat pe net un medic din galati si am gasit doar homeopat pediatru la sp de copii.apoi ma gandesc ca pana isi fac efectul astfel de medicamente sa nu mi atace boala si alte functii.stiu ca in primul rand trebuie sa ma linistesc.cunosti vreun medic homeopat din galati?multumesc
0
31-01-2010, ora 22:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu stiu pe nimeni pe care ti-as putea recomanda cu inima impacata in Galati dar stiu pe cineva care a fost de curand la un medic de familie care face si homeopatia si a primit cate 16 (saispe) remedii homeopate pt. copil si asta de 2 ori la rand. In homeopatie se da in general 1 remediu sau in anumite cazuri 2-3 cel mult, alternant. Insa pt. 16 remedii total contradictorii pt. cele fiecare din simptomele acelui copil medicul acesta ar trebui trecut in Guiness book of bad records.
Nu iti pot recomanda pe nimeni din pacate. Homeopatia actioneaza insa extrem de rapid si nu cum iti imaginezi tu. Actioneaza instantaneu chiar la probleme acute. Daca nu gasesti pe nimeni scrie-mi in mesaj privat dand un click pe id-ul meu.
0
01-02-2010, ora 16:11
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
am dat click pe username, imi apare o caseta dar nu pot scrie nimik.nu stiu de ce.probabil la mine e prb.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: