surditate brusc instalata + acufene - tratament naturist?

09-02-2008
doi
Nu este medic/terapeut
doi
Buna!
A gasit cineva un tratament naturist pentru surditate brusc instalata urmata de aparutia acufenelor. Cauza surditatii este un spasm vascular.Audiograma si testul BERA au indicat o scadere cu 70% a auzului la urechea stanga! Multumesc anticipat pentru orice sugestie.
5 comentarii
0
09-03-2008, ora 00:00
olteanca
Nu este medic/terapeut
olteanca
salut
de ce nu mergi la un medic sa incerci un tratament medicamentos si eu am o otoscleroza, insa in aceste boli de cele mai multe ori se rezolva pe cale chirurgicala mergi la dr. prof Ataman in Bucuresti la sp Panduri
0
11-03-2008, ora 00:00
doi
Nu este medic/terapeut
doi
Multumesc frumos pentru raspuns! Am fost internati la spitalul Panduri si am facut o saptamana tratament perfuzabil dar fara o imbunatatire vizibila a starii sotului meu...
0
01-11-2008, ora 01:17
dorel_g
Nu este medic/terapeut
dorel_g
Nu se vindeca aceasta "Surditate brusc instalata" ??? :(
0
02-10-2009, ora 12:50
GIULIA 1
Nu este medic/terapeut
GIULIA 1
Buna
As vrea sa stiu unde se poate face acest test bera pentru o fetita de 2 ani, in vederea implantului. si ce reprezinta testul bera?
Multumesc anticipat.
0
03-10-2009, ora 14:50
doi
Nu este medic/terapeut
doi
Noi am facut testul BERA la Spitalul ORL Panduri. Testul releva in ce masura celulelesi nervul auzului sunt functionale. Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un dispozitiv fără baterii ar putea ajuta persoanele surde să audă
  • Copiii surzi cu întârzieri de învățare beneficiază de pe urma implanturilor cohleare mai mult decât de pe urma aparatelor auditive
  • Descoperirea unei gene ar putea duce la crearea unui medicament pentru surditate
  • Cu ajutorul terapiei genice, medicii au redat auzul copiilor cu surditate moștenită
  •