sunt sau nu insarcinata?

28-01-2009
crisc
Nu este medic/terapeut
crisc
ultima menstruatie a fost pe 27.12, apoi am avut contacte sexuale neprotejate, pana in prezent nu am mai avut mentruatie, insa am dureri de sani, de ovare...am luat un test barza gold (stilou)si l-am facut de dimineata... mi-a aparut o linie roz intens in dreptul literei ce indica lipsa sarcinei, dar si o linie roz f slab vizibila in dreptul literei ce indica o sarcina...
ce inseamna ? sunt sau nu insarcinata? pe indicatiile de pe cutie se vorbeste numai de linii roz intense...
va rog un raspuns cat mai rapid
13 comentarii
0
28-01-2009, ora 16:21
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
iubita, cred ca dupa simptomele pe care le-ai descris si dupa citirea testului eu cred ca...ar cam fi vb de o sarcina. daca poti mai fa un test ca o iesi mai clar.parerea mea este ca daca testul era facut gresit nu-ti aparea nici un fel de linie, parca asa scrie in prospect.te inteleg si imi pare rau...pupici!
0
28-01-2009, ora 17:43
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
Mai mult ca sigur esti insarcinata.La multe femei cea de a doua linie e mai putin vizibila din cauza ca urina la inceput nu este f concentrata in hormoni Hcg.Eu nu iti spun "imi pare rau" ci FELICITARI!!
0
28-01-2009, ora 18:21
Zana_Iubita
Nu este medic/terapeut
Zana_Iubita
Am si eu aceeasi problema : am avut contact sexual cu prietenul meu intre 30.12.2--8 si 05.01.2009 neprotejate...Am urmat un tratament pt acnee cu Diane35 si le-am intrerupt in decembrie.Trebuia sa-mi vina pe 16.01 dar deja au trecut 12 zile si nu a venit.Prietenul meu nu a ejaculat inauntru...Am facut un test de sarcina si a iesit negativ(l-am facut dimineata cand nivelul HCG ar fi putu fi mai mare)...totusi intarzie :(..stiu k mai sunt si alte cauze pt intarziere, mai ales k sunt in sesiune, dar sunt ingrijorata
0
28-01-2009, ora 18:22
Zana_Iubita
Nu este medic/terapeut
Zana_Iubita
Va rog sa-mi dati un sfat plz :*
0
28-01-2009, ora 19:59
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
Zana_Iubita, ce sa-ti spun si eu trec tot prin aceeasi situatie ca si tine.Si mie imi intarzie, nu am facut sex neprotejat, am facut un test in a 5-a zi de intarziere, am facut unul si dimineata in a 10-a zi de intarziere si amandoua sunt negative.Eu am mai patit asa ceva acum 2 ani.Doctorita mea mi-a dat atunci UTROGESTAN 2 cps pe zi si s-a rezolvat.azi dupa ce am facut al 2-lea test am luat o capsula din asta, iar acum pe seara trebuie sa mai iau una.Sa vad dimineata cum este.Am 10 buc de luat.Dar in momentul in care vine cm ele se intrerup.Sper din suflet sa se rezolve, ca apoi dupa ce-mi trece cm voi merge la un control.Si eu am avut o perioada mai stresanta, cred ca si vremea asta mai contribuie la aceste dereglari.nu stiu ce sa mai cred.Vad ca alinacomi n-a mai intrat sa-si citeasca raspunsurile.Va pup pe toate si.sa auzim de bine!
0
29-01-2009, ora 12:23
crisc
Nu este medic/terapeut
crisc
va multumesc pt raspunsuri...am aflat rezultatul... sunt insarcinata... primul meu bebelus... :)...
0
29-01-2009, ora 14:35
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
alinacomi, am sa fac si eu exact ce-a facut Roxica...te felicit! se pare ca iti doreai un asemenea raspuns, eu am confundat lucrurile si-am crezut ca esti disperata sa nu ti se dea un raspuns pozitiv.imi cer scuze pentru asta.te pup si inca o data...sa fie intr-un ceas bun!
0
29-01-2009, ora 15:13
Zana_Iubita
Nu este medic/terapeut
Zana_Iubita
Multumesc pt raspuns mikys :*:*:* Sanatate!
0
24-02-2009, ora 17:01
deniza
Nu este medic/terapeut
deniza
buna fetelor am si eu o mica mare problema:|dar intai as vrea sa stiu daca mikys a rezolvat cu pastilele si daca i-a venit:|mie de 3 luni 4 imi venea regulat adik pe 23 si ieri nu mi-a venit, am facut si neprotejat dar nu si-a dat drumu in mn:|in schimb imi curge ceva mai multa poala si nu stiu dak e ceva la mijloc, sau poate am racit, sau de la stres k st cu bacu, nu stiu dar mi-e frik sa nu fiu gravida:((!ce sa fac?pupici
0
26-03-2009, ora 13:48
mykyiy81
Nu este medic/terapeut
mykyiy81
Buna ziua, Mihaela sunt!
Am si eu o problema! pe 18 februarie mi-a venit ultima oara ciclul, am facut pe 24 martie un test si a fost negativ, stau cu sufletul la gura; mi-e foame intr-una si as dormi non stop. De 4 ani astept luna in care sa se intample minunea; voi ce crede-ti? sa ma bucur sau nu? Simt ca nu mai am rabdare sa las timpul sa treaca.Niciodata nu mi-a intarziat ciclul mai mult de 3 zile.
Va multumesc din suflet si va poooop pe toate.
0
26-03-2009, ora 21:19
Zana_Iubita
Nu este medic/terapeut
Zana_Iubita
Te sfatuiesc draga mea sa mai faci unul ! Dar dak e sa fie&asta vrei, ma bucur pt tine! SA fie intr-un ceas bun
pupici si sanatate!
0
01-04-2009, ora 12:14
studenta24
Nu este medic/terapeut
studenta24
buna feltelor.daca la primul test de sarcina mi-a iesit ca nu am nimik si la al doilea ca sunt insarcinata, ce credeti?sunt sau nu?
0
01-04-2009, ora 18:01
Zana_Iubita
Nu este medic/terapeut
Zana_Iubita
Cand ai facut aceste teste? In a cata sapt de la contactul sexual?...For Safety mai fa unul !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •