sunt sau nu insarcinata?

02-11-2008
rebeckah
Nu este medic/terapeut
rebeckah
buna!luna septembrie 23 a fost ultima zii de menstruatie iar in octombrie pe 17-18 ar fii trebuit sa imi vina din nou(mentionez ca vine regulat la 28 de zile).Dupa 11 zile am facut testu de sarcina, a iesit pozitiv!Simtome care aveam erau(si inca mai am):sensibilitatea sanilor, durere de spate, somnolenta, dureri de cap si ameteala!in data de 30 imediat dupa ce am facut testu am observat pe lenjeria intima o pata maronie(asta a durat aproape 2 zile) dupa care cred ca mi-a venit ciclul(la inceput era mai slab)Mi-am refacut testu(pe perioada ciclului) iar de data aceasta a doua linie era mai anemica decat prima!credeti ca as putea fii insarcinata?
2 comentarii
0
03-11-2008, ora 15:21
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
există şi sângerare în primele luni de sarcină... uneori chiar abundentă şi asemănătoare cu ciclul
0
03-11-2008, ora 17:58
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce inseamna " linie mai anemica "? Ori era, ori nu era? Cumpara-ti un alt tip de test de sarcina si daca a doua liniuta se vede clar pe fondul alb atunci esti insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •