sunt sau nu gravida

06-01-2009
maymarr
Nu este medic/terapeut
maymarr
buna!Am 32 de ani si am o mare nedumerire.Pe 15decembrie am avut un act sexual neprotejat, dupa vreo 2zile am simtit niste intepaturi in ovarul stang apoi am avut o scurgere maronie.Dupa care am inceput sa am niste scurgeri inodore si incolore mai abundente, balonari in partea de jos a abdomenului, arsuri gastrice.mi s/au umflat sanii si au inceput sa fie mai proeminente venele de pe umeri spre sani si sa ma intepe.Fix la 28 de zile dupa ultima menstruatie am avut niste sangerari picurand pe durata a 2 zile.de astazi s/au accentuat greturile si chiar am vomismente.Simt un rau in corp ca la gripa.MI/AM FACUT UN TEST CARE A IESIT NEGATIV.Acum sunt si mai debusolata.Mentionez ca sunt in Norvegia de 2 luni, inca nu mi/am gasit de munca si nu e atat de simplu sa mergi la un ginecolog ca atunci cand esti in tara ta.VA ROG, ASTEPT UN RASPUNS.daca are vreo importanta, mama mea a avut ciclul peste sarcina 4 luni.MULTUMESC
2 comentarii
0
08-01-2009, ora 17:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In caz ca nu ti-a venit ciclul normal, repeta testul de sarcina dupa doua saptamani.
0
27-01-2009, ora 01:44
miss_vera2006
Nu este medic/terapeut
miss_vera2006
eu cred ca esti si mie primul test mia iesit negativ iar al doilea pozitiv.si acum am un baietel de aproape 3 ani
bafta depinde ce iti doresti tu
vera 30 ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.