sunt oare insarcinata?

12-02-2012
bela_roxy
Nu este medic/terapeut
bela_roxy
acum doua saptamani am avut un contac sexual, in primele 3 minute pr meu nu a folosit prezervativ.Dupa 40 de ore de la actul sexual am luat postinor, a 2 a zi de la actul sexual am inceput sa ma simt rau, ameteala stari de voma, dureri de cap si de burta.la 11 zile mi a venit menstruatia, insa ma simt foarte rau.E posibil sa fiu insarcinata???
8 comentarii
0
12-02-2012, ora 19:42
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Fa un test de sarcina. Se gasesc la farmacie. :)
0
12-02-2012, ora 20:05
bela_roxy
Nu este medic/terapeut
bela_roxy
am inteles k se face dupa 3 saptamani de la contactul sexual
0
12-02-2012, ora 22:14
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Niciun semn de sarcină în ceea ce descrieţi. Pe viitor, nu mai luaţi medicamente hormonale, în special Postinor, fără avizul medicului dv.
0
12-02-2012, ora 22:17
bela_roxy
Nu este medic/terapeut
bela_roxy
deci in privinta sarcinii pot sta linistita?pot fi provocate de stres aceste simptome???va multumes anticipat
0
12-02-2012, ora 22:30
danuna3
Nu este medic/terapeut
danuna3
NU ARE CUM Dupa2 saptamani sa ai senzatia ca esti gravida..de ce esti asa de panicata_? ai auzit de vitamina c? de foite? sunt atatea metode..
0
12-02-2012, ora 22:33
bela_roxy
Nu este medic/terapeut
bela_roxy
deoarece me simt rau, sunt ametita stari de voma, dureri de cap, crampe abdominale si de aceea mi e frika.
0
13-02-2012, ora 20:56
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
nu sunt doctor, dar din mica mea experienta cu prietena, o sa-ti raspund. si ea, Doamne, toata ziua o auzeam ca are fel de fel de simptome...cand statea linistita, nu ii era gandu la aia nu...aici stresul e cea mai mare problema.. extrem de mare
0
14-02-2012, ora 23:16
bela_roxy
Nu este medic/terapeut
bela_roxy
poi si eu sunt foarte stresata ma gandesc mereu la chestia asta.sunt foarte stresata.tu crezi k aceste simptome sunt din cauza stresului???mersi mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •