sunt la a 3-a sarcina, dar am pierdut primele 2

09-04-2013
deeasii
Nu este medic/terapeut
deeasii
Am fost la doctor si mi-a zis ca sunt insarcinata si am cam aproximativ aproape 5 saptamani de sarcina.
Am dureri ca niste intepeturi in zona abdominala cateodata la ovarul drept cateodata la ovarul stang iar cateodata chiar toata zona inferioara a abdomenului.
Am inceput sa iau utrogestan si iau vitamine pt femei insarcinate. mi-a recomandat doctorita sa iau dafalgan maxim 4 pe zi... intepaturile continua sa ma deranjeze dar nu tot timpul..!
Mi s-a facut si analizele de sange si hormonul HCG mi-a iesit foarte ridicat nu stiu numarul dar mi s-a spus ca e ft mare. Martea viitoare am iar ecografie, in caz ca nu o sa se intample iar ceva sa merg mai repede.
Prima sarcina am pierdut-o la aproximativ 8 sapt si a 2-a la aproximativ 5 sapt.
Din ce cauza nivelul de hcg e foarte rdicat? Si ce trebuie sa fac sa nu pierd din nou aceasta sarcina...!? Eu si sotul meu ne dorim foarte mult sa avem copii...!
va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina săptămâna 5
  •