sunt intr-adevar insarcinata?

02-05-2008
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
Revin cu acelasi subiect de acum cateva zile. Nu cred ca s-a inteles bine ce am vrut sa spun. Mentionez ca acum 3 luni am uitat sa iau o pilula si nu am mai facut pauza de 7 zile, incepand un nou blister. Era normal ca in luna aceea sa nu imi mai vina ciclul si asa a fost. In luna urmatoare mi-a venit normal, in ziua care trebuia, dar fluxul era redus. Insa luna aceasta nu mi-a mai venit ciclul, desi am luat toate pastilele(in doua zile le-am luat cu o intarziere de 2 ore, sper ca nu a fost grav pt ca nici nu am avut contact sexual atunci?!). Nu inteleg ce se intampla, nu mi-a venit deloc in aceste zile si trebuia...Va rog ajutati-ma cu un sfat, o lamurire.Sunt disperata, mai ales ca m-am si despartit de prietenul meu acum. Va rog!Nu se poate sa fiu insarcinata! Mai mentionez ca zilele trecute am avut contact neprotejat cu prietenul si nici pilula nu am luat pt ca eram in pauza dintre blistere.
2 comentarii
0
03-05-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ai facut un test de sarcina? Ar fi bine sa faci si sa mergi la un consult ginecologic:Numai bine
0
04-05-2008, ora 00:00
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
chiar ar putea fi vorba de o sarcina?nu se poate. va rog mai dati-mi detalii.va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •