sunt insarcinata sau e doar o dereglare??

21-11-2009
ancush_20
Nu este medic/terapeut
ancush_20
viata ema incepe a fi o problema si nu ca nu sunt informata pur si simplu ca sunt prea multe lucruri la un loc si nu le gasesc logica.am inceput acum 31 de zile sa iau anticonceptionale yaz fara pauza intre ele ptr ca sunt 28 de zile.in luna assta adica de cand am inceput sa iau anticoncetionalele am intretinut relatii care s-au terminat cu ejaculare in interior.de uitat pastila nu am uitat numai ca inainte de ultimul contact cu o saptamana in loc sa iau pastila la 11.30 noaptea cand o iau de obicei am luat-o la 1 noaptea.pe data de 19 dimineatza mi-a venit asa zisul ciclu menstrual care nu era asa de abundent dar era de culoare mai inchisa nu maro cum am mai auzit...pe 20 dimineata am iceput tratamentul cu reductil care mi-a fost sugerat de medicul nutritionist sa slabesc.in jurul orei 12 la pranz acea menstra de care vb din ziua precedenta a incetat.poate i de la reductil sau este vreo sarcina tin sa specific ca pe 18 dimineata am facut un test si a iesit negativ...l-am facut deoarece ma dureau sani foarte tare.azi e a doua zi de reductil si ma simt fff ametita. sper sa nu fie o sarcina insa ma sperie foarte tare ptr ca pe pereti vaginului am un lichid de culoare maronie.maine fac din nou un test dar as vrea sa primesc un raspuns daca se poate...eu am inceput pe 19 a doua folie de anticonceptionale.ma poate ajuta cineva???
1 comentarii
0
21-11-2009, ora 18:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata, toate problemele le ai de la Reductil.este o amfetamina a carei reactii adverse, contraindicatiii si precautii umplu cateva pagini.Nu puteai sa utilizezi metode naturiste de slabire? Cu tot cu Reductil, daca nu este insotita cura si de modificari in obiceiurile alimentare, modificari ale stilului de viata, nu faci miscare, cu alte cuvinte daca Reductil nu este "ajutat" nu vei slabi cine stie ce sau chiar vei reusi sa mai iei in greutate.Si e posibil si sa ai neplaceri din cauza lui, dupa cum constati deja.E posibil ca aceste probleme sa fie trecatoare, doar pentru o luna, doua.Fa din nou testul de sarcina, dar parerea mea este ca e doar o dereglare data fie de intarzierea cu care ai luat contraceptivul, fie de la asocierea pilulei de slabit cu cea contraceptiva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul