Sex in timpul menstruatiei... sunt insarcinata?

24-10-2011
tiname
Nu este medic/terapeut
tiname
buna ziua tuturor,
Acum o luna mam jucat cu priietenul meu cand eram pe stop si intrebarea mea este ca daca pot sa raman.ieri trebuia sa imi vina dar imi curge o subst maro nu stiu cum sai spun..dar ma doare ingrozitor spatele tin sa spun ca nu am facut contact sexual..poate fi vb despre o sarcina?
8 comentarii
0
24-10-2011, ora 16:33
tiname
Nu este medic/terapeut
tiname
am uitat sa spun ca azi mam trezit cu o greata ingrozitoare si eram si alba la fata si sunt si racita si de 3 saptamani nu imi trece gatul...poate fi inca un semn ca sunt insarcinata, , , ar trebui sa fac un test de sarcina?
0
24-10-2011, ora 20:03
missdidi
Nu este medic/terapeut
missdidi
Daca penisul a ejaculat in vagin exista riscul sa ramai insarcinata in timpul menstruatiei.
Substanta de care zici tu ca e maro poate sa fie semnul unei sarcini sau o raceala.Atata timp cat contactul sexual nu a avut loc asa cum trebuie nu te ingrijora daca jocul vostru a avut si finalizare atunci du-te fuga si cumpara-ti un test apoi consulta un ginecolog daca rezultatul este pozitiv.
Problema gatului nu are nici o treaba cu sarcina, iar greata poate sa fie motivul oricarui alt semn.(din cauza raceli, consumul unui aliment caruia corpului nu ia priit etc)
Asa ca nu te ingrijora fara motiv.
Daca esti racita asta este si motivul intarzierii!!!
Mult succes!
0
24-10-2011, ora 20:12
tiname
Nu este medic/terapeut
tiname
pai eu nu miam dat jos pantaloni, si sunt si virgina...
0
24-10-2011, ora 20:17
missdidi
Nu este medic/terapeut
missdidi
Atunci stai linistita nu ai cum sa fii insarcinata.
Esti racita de aceea e si culoarea aceea maro si ti-a si intarziat.Asa ca incearca sa nu mai umblii cu bluze scurte, piciare goale pe gresie etc.
Daca nu faci lucrurile astea atunci ai racit pur si simplu esti tu mai sensibila.
Ai grija pe viitor pt orice eventualitate si pentru a evita orice sarcina nedorita sau contactarea vreunei boli folositi prezervativ.
Partenerul daca te iubeste cu adevarat va intelege.
Mult succes pe viitor!
0
24-10-2011, ora 20:19
tiname
Nu este medic/terapeut
tiname
mersi mult nai ideie ce bine ma simt...iti urez numai succes in viata :)
0
24-10-2011, ora 20:48
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Scuze ca ma bag in discutie. dar cum naiba sa ramai insarcinata daca aveai pantalonii pe tine???????????????????
ce sunt superman spermatozoizii aia sa treaca prin 3 perechi de haine. si fiind si pe ciclu???
am zis de atatea ori si repet din nou.. invatati cate ceva din anatomie, cititi o carte inainte sa impliniti 14 ani si sa va apucati de sex.
0
24-10-2011, ora 21:04
missdidi
Nu este medic/terapeut
missdidi
Imi pare rau sa te dezamagesc dar exista persoane care pot ramane insarcinate daca au contact in timpul menstruatiei.
0
25-10-2011, ora 13:16
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
adevarat exista sarcini in timpul menstruatiei, DAR NU CU HAINE pe ei!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •