intarzierea menstruatiei o luna.. sunt insarcinata?

20-11-2013
lorelyy
Nu este medic/terapeut
lorelyy
buna ziua am si eu nevoie de o parere sau de ce nu? un sfat. eu si logodnicul meu ne dorim un bebe...luna trecuta mi-a venit ciclul pe 21 (de obicei imi vine ciclul cu 4, 5 zile mai devreme ) iar luna asta nu mi a venit deloc...nici macar odata nu am patit asa, vreau sa specific ca greturi si ameteli am, si m am ingrasat foarte tare in burta cu toate ca mananc foarte putin, dar specific ca este grasime pe burta, nu e tare, sanii imi sunt foarte tari si ma dor de ceva saptamani. astept un raspuns multumesc
4 comentarii
0
20-11-2013, ora 18:36
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
lorelyy


din cate ai descris tu mai sus s-ar putea sa fii...dar acum vine intrebarea mea.tu nu ti-ai facut un test de sarcina???e super ieftin si imediat aflii ceea ce pe voi va interseaza cel mai mult...adica sa aveti un bebe!!!!nu are rost sa dai cu presupusul cand te duci repede la orice farmacie, iti cumperi un test de sarcina cu 10 lei si dimineata inainte sa mergi la baie(folosesti testul)astepti putin pana "isi face el calculele" si apoi vezi daca e o liniuta rosie(nu esti insarcinata)daca sunt 2(esti insarcinata).mult succes!!!
0
20-11-2013, ora 18:54
lorelyy
Nu este medic/terapeut
lorelyy
multumesc.nu nu imi e greu sa imi cumpar un test doar ca mi am luat destule un ultimele doua luni si mi e frica sa nu fiu dezamagita atat eu cat si logodnicul meu.chiar crezi ca dupa toate simptomele care le am specificat as putea fi? din cate am inteles testul iti arata dupa 3 sapt? iar eu am 2 de atunci...
0
20-11-2013, ora 19:08
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
pai s-ar putea sa fii din cauza celor descrise de tine.acum eu cred pe cuvant ceea ce ai zis tu...acum tu ai zis ca ai 2 saptamani...nu stiu cat de important este ca tu ai 2, si de obicei testul se face la 3...ideea in sine este sa iti faci testul ca tu si logodnicul tau sa stiti ce sa faceti(adica sa mai incercati pe mai departe...s-auuuuu sa incepeti sa zugraviti camera copilului si sa cumparati hainute:)...stiu ca daca nu ai fii insarcinata dezamagirea ar fi mare(dar nu atat de mare incat sa nu incercati pe mai departe, dat fiind ca va doriti atat de mult)...fiti optimisti ca totul va fi bine...daca nu acum..peste o luna..peste 5 luni..peste 1 an...dar si cand ramai insarcinata MERITA!! tot acest timp!!!va doresc sanatate multa si sa de-a domnul sa ramai insarcinata si sa va bucurati de bebe!:)
0
20-11-2013, ora 19:15
lorelyy
Nu este medic/terapeut
lorelyy
ms mult de tot pt sfaturi si urari de bine!!! ms mult o seara buna:-)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •