sunt insarcinata?

19-06-2012
Denisa01
Nu este medic/terapeut
Denisa01
Buna. Am cateva nelamuriiri. Am avut contact sexula neprotejat in timpu fertilitatii...dupa cateva zile a inceput, nu pot sa zic durere ca niste intepaturi la ovare, stari de grata voma, dureri foarte tari de cap si dureri de stomac. Atunci cand mi-e rau mananc intr-una. Insa am o problema ciclu m-ai venit normal exact cand trebuia insa a curs foarte putin chiar foarte putin. Sa fie oare sa fi ramas insarcinata?
4 comentarii
0
19-06-2012, ora 10:02
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Test de sarcina ai incercat?
0
24-06-2012, ora 01:44
allexyy
Nu este medic/terapeut
allexyy
Din câte m.am documentat e posibil.. un test de sarcina. :-)
0
25-06-2012, ora 20:53
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
daca la contactul sexual nu a ejaculat in tine, sunt slabe sansele. testul se face cam la 10 zile de la intarzierea menstrei, dar tu zici k ti'a venit, deci nu cred ca trebuie sa iti faci griji. si simptomele de sarcina nu apar chiar asa de repede, sau daca apar, oricum imi vine greu sa cred ca ai manca incontinuu :)) eu sunt insarcinata de 2 luni, si abia reusesc sa mananc ceva din cauza greturilor, mananc cat sa nu mor de foame, fortzat. deci nu, dar fa un test de sarcina ca sa fii sigura, mie imi place Sure Check, mi s'a parut cel mai sigur.
0
18-07-2013, ora 01:14
Cristinutza99
Nu este medic/terapeut
Cristinutza99
da testul iti arata la 10 zile de la intarzierea menstrei dar in prima luna pote sa iti vina menstra peste sarcina :-)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •