sunt insarcinata?

23-03-2012
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
am o urticarie nu defapt nu se stie exact ce este dar fac niste pete rosii ca urzicaturile si ma mananca ingrozitor, un dermatolog mi-a dat un tratament si exact atunci in timpul tratamentului cred ca am ramas insarcinata..am luat aerius si ketofen ultima menstruatie a fost pe 18 februarie si este foarte regulata 27-28 zile azi suntem in 23 si nu mi-a venit ieri am facut doua teste de sarcina si mi-a iesit a doua linie foarte slab vizibila abia se vede, simptomele ar fi ca ma dor foarte tare sanii si am niste crampe..ce sa cred?sunt insarcinata?
7 comentarii
0
23-03-2012, ora 11:45
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca a doua liniuta apare, chiar si foarte slab colorata, atunci esti insarcinata mai mult ca sigur.
0
23-03-2012, ora 14:24
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
o sa ma du
0
23-03-2012, ora 14:26
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
o sa ma duc la primul control pe 10 aprilie dar pana o sa am sfatul medicului as dori o parere tratamentul care l-am luat cel cu aerius o sa dauneze?
0
23-04-2012, ora 19:04
SADHNA
Nu este medic/terapeut
SADHNA
Buna ziua, am si eu o intrebare si va rog daca se poate sa imi raspundeti, eu iau anticonceptionale regividon, se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca iau regividon?de o saptamana imi este greata si am o stare de somnolenta, ma doare spatele si ma dor ovarele, menstruatia am avut-o in data de 6 aprilie, de o culoare maronie va rog frumos daca se poate sa imi raspundeti multumesc mult, va doresc sanatate.ps..menstruatia m-a tinut 2 zile, iar de obicei ma tinea 4, 5 zile multumesc mult
0
25-04-2012, ora 16:22
luyzza2000
Nu este medic/terapeut
luyzza2000
din moment ce iei anticonceptionale mai mult ca sigur nu esti insarcinata..dar fa un test ca sa fii cat de cat sigura desi mie la test mi-a iesit ca sunt insarcinata si defapt nu eram..avusesem o dereglare hormonala...nu stiu ce sa zic cel mai sigur este consultul la medic
0
30-04-2012, ora 22:51
ciac
Nu este medic/terapeut
ciac
Sunt foarte foarte multe femei insarcinate care au trecut prin ceea ce treci tu acum, si au invatat prin experienta si prin durerea lor toate greselile pe care le poti face ca o viitoare mamica, daca nu ai destula experienta si sau informatie.
0
01-02-2013, ora 15:04
SADHNA
Nu este medic/terapeut
SADHNA
Buna, ziua as avea o intrebare la dumneavoastra, am intrerupt anticonceptionalele din luna iunie 2012., am facut ieri (31.01.2013) un test de sarcina, mi-a iesit doua liniute, asta inseamna ca, sunt insarcinata...am dureri sub burta, ma dor sanii, este vreo problema daca am aceste dureri ? Ps. ultima menstruatie am avut-o in data de 12.12.2012...multumesc anticipat o zi buna va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •