sunt insarcinata? Va rog mult, un raspuns

31-08-2008
angel_blue
Nu este medic/terapeut
angel_blue
Luna trecuta am avut un contact sexual neprotejat. Peste 2 zile mi-a venit ciclul, dar luna asta mi-a intarziat cu 6 zile. Nu am ciclu regulat si nu imi pot da seama daca sunt insarcinata sau nu? Va rog mult sa imi raspundeti!!! Sunt disperata!!! Va mutumesc anticipat!
40 comentarii 12 Înainte ›
0
01-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
sunt fffffffff disperata.mi-am inceput viata sexula de aproximativ 9 luni, de fiekre data knd am avut un contact sexula prietenul meu nu a ejaculat in vagin(suntem siguri 100%), ciclul nu este regulat, de obicei imi vine cu2/3 zile ininte sau imi si intarzie 2/3 zile.luna aceasta mi-a intarziat 4 zile este posibil sa raman insarcinata ?sa mai ast 2-3 zile sa vad dak imi vine sau sa fac test?va rog sa-mi raspundeti k sunt fff ingrijorata.
0
01-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
E destul de posibil sa fii.Chiar adca nu ejaculeaza in vagin, in timpul actului sexual se mai elimina un licid care contine spermatozoizi.Daca unul dintre ei ti-a "prins"ovulul.esti.
0
04-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
nush ce sa zic dar.astazi se face o sapt si tot nu mi-a venit, am facut un test si a iesit negativ, o sa mai ast 3 zile dupa kre voi face altul...pe de o parte sunt speriata iar pe de alta parte cred k este o raceala avnd in vedere k acum vreo 4 luni mi-a intarziat ciclul vreo 2 saptamani, voi ce ziceti ?
0
05-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
as vrea sa va intreb dak poti avea incredere in testele de sarcina?este f important pt mine, dak testul este negativ este posibil sa fie pozitiv?
0
05-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Nu au siguranta 100%...
0
09-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
dar am facut 2 si ambele sunt negative.nush ce sa fac?sa merg la ginecolog?
0
09-09-2008, ora 00:00
anonimat
Nu este medic/terapeut
anonimat
sunt fff disperata, mi-am inceput viata sexuala de ceva timp dar ne-am protejat, iar de ceva vreme nu ne mai protejam, ultimul contact l-am avut akm o saptamana si trebuia sa-mi vina ciclu de ceva zile dar mi-a intarziat dc ??as putea sa fiu, (dar nu si-a dat drumul in mine)mi-a mai intarziat pana akm vreo 2-3 aile dar akm sunt vreo 5 dc???
ajutati-ma va roggggggggg
0
09-09-2008, ora 00:00
anonimat
Nu este medic/terapeut
anonimat
apropo va rog mult sa-mi raspundeti k sunt disperata va rogg
0
11-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
si eu sunt in aceeasi situatie k si tine.mie mi-a intarziat 2 saptamani, am facut 2 teset si au iesit negative.dak ai ciclu neregulat nu trebuie sa intri in panica f tare.fa si u un test si zi cum a iesit
0
11-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
in sfarsit azi mi-a venit, exact azi faceam 2 saptamani, e foarte urta sentimentul asta k nu iti vine, mai ales sa iti intarzie ca mie 2 saptamani, acum imi dau seama k a fost vorba de o raceala (poate de la apa k am fost la mare), oricum m-am lecuit si nu o mai fac fara prezervativ.e mult mai bn sa nu stai cu grija.
0
11-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
anonimat, fa-ti test te rog k sa nu mai stai in stres, sa imi spui si mie ce mai faci
0
11-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
fetelor, solutia pt problemele voastre e simpla:PREZERVATIVUL.E mai placut fara, sant de acord, dar se merita sa stati in atata stres?Si daca erati insarcinate, ce faceati?Folositi-l cu incredere, sau luati anticonceptionale.
0
11-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
da io folosesc prezervativul acum, si o sa aplic si metoda calendarului, anticonceptionale peste vreo jumatate de an
0
11-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
oricum sunt fff fericita, ma simt atat de bn, mi-a fost atre frik, nu puteam sa mai dorm
0
12-09-2008, ora 00:00
anonimat
Nu este medic/terapeut
anonimat
ms pt incurajare tziganu_miguel, deocamdata mi-a venit de cateva zile dar o sa-mi fac si testul
0
14-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
ma bucur mult pt tine, stiu f bn e ai simtit si ce fericita esti acm, bravo, cum a zis si morena folosete prezervativul, eu asa fac acum, te poop
0
21-09-2008, ora 00:00
Hellmy
Nu este medic/terapeut
Hellmy
Mie trebuia sa'mi vina pe 30, 31 august si nu mi-a venit nici pana azi, 21 septembrie. Am facut 3 teste de sarcina si au iesit negative. am dureri jos si simptome ca si cum ar trebui sa-mi vina : sunt balonata, ma dor sfarcurile... sa fie oare o sarcina si sa fi iesit gresite toate cele 3 teste ?
0
21-09-2008, ora 00:00
Hellmy
Nu este medic/terapeut
Hellmy
Am uitat sa spun ca am avut 2 contacte sexuale neprotejate cu prietenul meu, dar a ejaculat afara. Raspundeti-mi va rog :((
0
23-09-2008, ora 00:00
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
ai avut km aceeasi problema k si mine(ai avut contact sexual neprotejat, dar a ejaculat afara), nu cred k e vb de sarcina, mai ales dak aveai menstruatie neregulata, iti doresc a nu fie vb de asa ceva
0
20-10-2008, ora 17:39
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
si luna aceasta mi-a intarziat 8 zile, cu toate k am folosit de fiekre data prezervativul, s-a intamplat doar de 2 ori sa nu il folosesc, insa nu a ejaculat in vagin, sigur sunt racita, trebuie sa merg la ginecolog neaparat, voi ce ziceti?
0
21-10-2008, ora 07:11
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Nu stiu cat de regulata aveai tu menstruatia inainte sa inceapa sa-ti intarzie.Opt zile e o diferenta destul de mare.Eu de la luna la luna am menstruatia mai de vreme cu 3-5 zile.Mergi la un ginecolog pt linistea ta.Poate fii raceala sau un chist.
0
23-10-2008, ora 15:11
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
morena knd am citit primele randuri m-ai speriat am crezut k te referi al sarcina.u zici k ai menstruatia cu 3-5 zile mai devreme, insa nu te-ai gandit k nu avem toti acelsi organsim/?la fiekre se manifesta altfel, am facut si test, de sarcina nu poate fi vorba, mai ales k am folosit si prezervativul.intrebarea mea era dak e vb de sarcina?nu de raceala sau chist
0
23-10-2008, ora 22:45
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
PAI NICI NU AM ZIS CA TOATE AVEM ORGANISMUL LA FEL!:-))De asta am si zis ca nu stiu cat de regulata aveai tu menstruatia.Si ti-am oferit o alternativa la ideea ta de sarcina si care ar mai putea fi motivele intarzierii menstruatiei, dar tu nu ai inteles, se pare...
0
26-10-2008, ora 14:21
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
poi era regulata kt de kt.adik 2-3 zile inainte sau 2-3 zile dupa.dar nu mi-a venit nici in ziua de azi.pe mine ma intereseaza mai mmult dak e vb de sarcina
0
26-10-2008, ora 17:07
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ia si tu un test desarcina sa ne linistim amandoua!:-)
0
27-10-2008, ora 17:39
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
am facutut 2 pana acum si sunt negtive
0
27-10-2008, ora 17:39
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
in principiu ce parere ai?
0
28-10-2008, ora 21:22
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
imi dati si mie un raspuns va rogggggggg
0
28-10-2008, ora 22:23
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Nu cred ca esti.Dar protejeaza-te, Dumnezeului, si tu!Vezi si tu cat te chinui pt 10 minute.
0
29-10-2008, ora 15:30
tziganu_miguel
Nu este medic/terapeut
tziganu_miguel
dar de luna trecuta ma protejez.ti-am zis s-a intamplat de 2 ori si cred k era si dupa perioada aia de menstruatie in kre nu puteam sa raman dar totusi mi-e frik k am deja 2 sapt jumate de knd a intarziat
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •