sunt insarcinata?

14-04-2015
alin138
Nu este medic/terapeut
alin138
am facut cu prietenul meu sex neprotejati acum o saptamana... nu si-a dat druml in mine pentru ca el scoate mereu chiar inainte sa-i vina si nu am avut probleme, dupa aceea si-a pus prezervativul si am continuat dar asta dupa ce s-a spalat, apoi am continuat, si-a dat drumul in prezervativ dar scotand inainte din mine.. a indepartat prezervativul s-a spalat, am stat un pic si apoi din nou fara protectie, risc sa raman insarcinata??
luna trecuta trebuia sa-mi vina in 7 si a venit in 11, luna asta tot in 11 si deja a intarziat 3 zile e deja 14? risc sa raman?? va rog ajutati-ma... nu vreau sa am probleme, in 10 luni asa am facut mereu si nu s-a intamplat nimic pana acum.. sunt speriata.
2 comentarii
0
16-04-2015, ora 06:20
alin138
Nu este medic/terapeut
alin138
Va rog, nu îmi poate zice nimeni? E deja 16 şi tot nu a venit. Va rog dati-mi un răspuns!!
0
16-04-2015, ora 12:49
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Copii,

Eu nu sunt de acord cu relatiile inainte de casatorie.
Viitorul sot trebuie respectat si iubit inca dinainte de a-l cunoaste.

Pot aparea copii pe care nu puteti sa ii cresteti, nu aveti situatia financiara si poate ca nici emotionala pt asa ceva. Pot aparea boli cu transmitere sexuala cu care sa ramai pe viata si alte probleme majore cu care ulterior sa va confruntati si sa nu stiti de unde sunt.

1. Vedeti acest film care este pt adolescentii ce doresc sa inceapa viata sexuala.
-*

Este obligatia voastra sa va informati. Nu sa stati cu capul in nisip ca strutul.
Youtube-ul e plin de filmulete despre relatia sexuala inainte de casatorie. Ascultati-le impreuna, trageti linie, ganditi-va si apoi luati o decizie.

2. Se mai poate ramane insarcinata din cauza lichidului preseminal. Nu s-a folosit de la bun inceput prezervativ !!! Aveti un ciclu neregulat.
La intrebarea daca sunteti sau nu insarcinata va va raspunde doar un test de sarcina.
Sa speram ca va veni insa menstruatia.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •