sunt in ceata

12-07-2007
ioana_daisy
Nu este medic/terapeut
ioana_daisy
am 52 de ani si de curand am fost internata de urgenta din cauza unei hemoragii. mi sa facut un chiuretaj bioptic iar rezultatul acestuia a fos "Produs in cantitate insuficienta, constand predominant in cheaguri. Extrem de mic fragment endometrial DISPLAZIC ". cu 5 ani in urma am mai avut un asemenea episod, mi s-a efectuat si atunci un chiuretaj bioptic dar nu am mai primit rezultatele. de data aceasta cand a fost fiica mea dupa rezultat doctorul care mi-a facut chiuretajul bioptic i-a spus ca este grav si ca trebuie sa ma prezint la un control, iar azi cand am fost la control mi-a spus ca nu am nimic grav, ca "nu am nici pic de cancer". diagnosticul de azi este "tulburari post menopauza"(sunt la menopauza de 12 ani) si mi-a dat un tratament medicamentos motivand ca sunt greu operabila deoarece am sechele polimelita de care sufar din copilarie. va rog sa ma lamuriti in aceasta problema deoarece sunt mai in ceata decat eram la inceput. si daca credeti ca ar trebui sa imi mai fac un chiuretaj bioptic la un alt medic.
va multumesc, prof. Kalmutchi Ioana
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.