sunt gravida sau e raceala?

17-07-2010
DYAVOLYTZA
Nu este medic/terapeut
DYAVOLYTZA
BUNA IAU DIANE35 DE VREO 3-4 LUNI.ma simt ok cu ele, nu am probleme, viata sexuala este activa, eu si sotul meu ne iubim la nebunie, dar e o mare PROBLEMA.am uitat sa iau de cateva ori antibebe, adica azi nu am luat-o si am luat-o maine seara si pe eca de maine am luat-o poimaine de dimineata. am avut probleme mare cu o amsea si am luat antibiotic. timp in care luam si antibebe si am avut contacte sexuale.am terminat folia de antibebe marti, 13.07.2010 iar astazi este sambata 17.07.2010 si nu mi-a venit mentruatia.sunt disperata, ce sa fac?am dureri de burta ac de obicei de vreo 3 zile, dar nimic. dati-mi un sfat va rog mult. exista si alte cai de avort decat chiuretaj?(IN PLUS MERG DES LA TOALETA)ce anume?va rog ajutati-ma in caz ca e ceva sa stiu sa actionez repede.VA MULTUMESC
1 comentarii
0
27-07-2010, ora 15:38
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna dak uiti sa iei pastila sh o iei peste 12 ore si in aceea zi ai contact sexual nu esti protejata(nu sunt sigura 100% dar asta miai zis doctorita ginecolog)nu are importanta dak nu le iei in ordine adik dak azi o iei pe cea de maine etc pt ca au acelasi gramaj sunt la fel doar ca pe folie este scrisa ordinea, zilie sa nu le uiti de exemplu ai uitat dak ai luato azi te uiti la folie la marti vezi este sau lipseste.dak iei antibiotic nu my treb sa iei anticonceptionalele numeri zilele in care trebuia sa le iei (adik cele in care ai luat antibiotic)si le arunci si incepi dupa ce termini antibioticele(sh dupa 7 zile esti protejata)pai in primul rand fa un test de sarcina:) sh dak ai pana intr-o luna am auzit ca este o injectie pt avort nush sigur.sau sunt sunt niste pastile(nush dak se gasesc, de citit, citesc de ele dar am auzit ca nu se gasesc in romania) care poti face avort pan in trei lui.nush dak vrei sa te interesezi de acele pastile cauta pe net avort cu pastile.sh vei vedea acolo.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul