sufocare, palpitatii

18-11-2012
livia190
Nu este medic/terapeut
livia190
buna ziua! am 18 ani si din vara ma confrunt cu niste probleme de sanatate...imi bate tot timpul inima puternic si simt ca nu am aer suficient...cand ma ridic din pat, ametesc sau vad negru si simptomele de mai sus se intensifica...am fost diagnosticata cu spasmofilie...ce calciu ar trebui sa iau ca sa se absoarba bine?
7 comentarii
0
18-11-2012, ora 20:12
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
incearca magne b6premiun, ceai de sunatoare macar 2 cani pe zi ptr liniste.ametelile sunt din cauza ca te panichezi si te gand foarte mult la simptome.am fost si eu diagnistica cu spasmofilie, de fapt sunt stari de anxietate, atacuri de panik, mai ales cand ma simpt ametita se amplifik starile, am stari de greata, inima bate tare, simpt ca ma sufoc, ma doare mana dreapta etc.
0
19-11-2012, ora 09:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
mancati (ambele)putin SI des?
beti suficiente lichide: apa, ceai, suc, supa????
Livia: ai facut vreun control endocrinologic?
- care e nivelul tensiunii arteriale?
- dar al glicemiei?
raspunde de vrei si mai "vb"
o zi buna
0
19-11-2012, ora 14:25
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
eu una mananc foarte sanatos la ore exacte, consum multe lichide mai ales in perioada asta ceai caldut, starile mele nu au nici o leg cu mancarea sau apa, posibil din cauza depresiei, nu ma aflu intr-un mediu care sa ma faca prea fericita, posibil si spondiloza cervicala sa imi afecteze psihicul etc.O BOALA A MINTII ESTE O BOALA A ORGANISMULUI, SI VICE-VERSA.
0
19-11-2012, ora 18:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ionela ti-am scris nu demult un mesaj privat.sper sa NU gresesc..
o seara buna,
0
20-11-2012, ora 14:17
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
si eu am aceeasi problema dureri de cap, ameteli, nod in gat simt ca ma sufoc si mai ales cand raman singura in casa ma gandesc numai la rele si fac atacuri de panica vrea sa scap de ele:((( durerea de cap si ameteala poate fi de la spondiloza nu? de cand a venit vremea rece mor de durere dupa ceafa. o zi buna!
0
20-11-2012, ora 14:58
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
miha 87 aceleasi probleme am si eu.deja de cand incepe frigul sau ploile, si eu ma aflu in belgia iar aici umiditatea este extrem de mare, ceea ce duce la dureri de cap mai dese si mai profunde, dureri de coloana, ma doare in partea stanga a capului se muta durerea a doua zi in dreapta etc, nu am facut ink rmn dar sunt sg ca am spondiloza cervicala, si cred ca atacurile de panik le am din cauza durerilor de cap.e si norml astazi este a 8-a zi de durere de cap, deja ma simpt ametita, obosita si asa apare depresia, ma gand numai la rau.sanatate
0
20-11-2012, ora 17:33
livia190
Nu este medic/terapeut
livia190
@maria 123 beau aproape 1l de apa pe zi, consum supe, mananc regulat dar putine fructe...control endocrinologic nu am facut dar am facut TSH si e in limite normale, glicemia e buna iar tensiunea e 10/6.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitatii - primul ajutor
  • Palpitațiile
  • De ce apar palpitatiile?
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •