strigat de ajutor.. baietelul meu in varsta 1 an si 9 luni se afla in coma grad 4, glasgow 4 | Forumul Medical ROmedic

strigat de ajutor.. baietelul meu in varsta 1 an si 9 luni se afla in coma grad 4, glasgow 4

28-09-2012
eduard-ionut
Nu este medic/terapeut
eduard-ionut
baietelul meu in varsta 1 an si 9 luni se afla in coma de gradul 4, cu glasgow 4, in urma unui stop cardio-respirator resuscitat dupa 20 de minute in urma innecului intr-un bazin cu apa.isi misca membrele superioare si inferioare la stimuli durerosi, tolereaza mancarea pe sonda nazogastrica, face pipi siscaun singur si mai nou respira si singur in urma unei traheostomii, dar are 2 saptamani de la nefericitul eveniment, iar doctorii imi spun k creierul e foarte afectat(nu mi-au spus niciodata in ce proportie)si stagneaza din punct de vedere neurologic.va implor sa-mi spuneti unde sa merg si ce sa fac k sa deschida ochisorii pt k simt in acest spital copilul meu nu e bagat in seama(sau poate asa mi se pare mie fiind foarte afectata de acest necaz).va multumes din suflet pentru orice indicatie!
3 comentarii
0
28-09-2012, ora 17:58
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
este bine sa fie pe o sectie de terapie intensiva bine dotata intr-un centru universitar
trebuie un examen amanuntit neurologic, cu EEG si potentiale evocate, cu acesta s-ar putea quantifica activitatea creierului
daca apa a fost foarte rece are sanse mai bune, insa 20 de minute de hipoxie sunt extrem de multe
0
28-09-2012, ora 20:57
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sa va traiasca fiul, sanatos si cat mai repede sa revina cu BINE, acasa.
p.s.
NU precizati orasul,
DAR
DACA as fi in locul dvs.
(Doamne fereste!)
as aduce langa patul fiului toti medicii implicati
si
bineinteles, SI PRESA...
POATE,
doar ASA se "vor misca"..
Nu e normal.ce vi se intampla
si
tot, Doamne fereste!
daca NU va fi ok finalul..
puteti sa-i TOT dati in judecata.
Sunt parinte si va propun sa FACETI IMPOSIBILUL pt. VIATA FIULUI DVS.
Doamne ajuta!...sa-i fie BINE!
0
07-01-2013, ora 17:19
eduard-ionut
Nu este medic/terapeut
eduard-ionut
cu ajutorul lui Dumnezeu, dupa multe incercari grele, baietelul meu a scapat din ghearele mortii, dar a ramas in stare vegetativa si nu se stie daca va mai iesi din aceasta stare.La inceputul lunii decembrie am facut un EEG si sa vazut o mica activitate cerebrala, , dar nu e nimic sigur deocamdata.daca ma poate ajuta cineva cu un sfat:unde sa merg la un centru de recuperare bun in tara sau in strainate, un medic la care as putea apela pentru problema micutului meu v-as multumi din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul si ingrijirea unei persoane in coma
  • Coma de lungă durată - evoluÈ›ie È™i È™ansele de recuperare
  •