stres, anxietate, oboseala, atacuri de panica

02-11-2011
maria02
Nu este medic/terapeut
maria02
Buna ziua!
De prin februarie urmez un tratament cu prozac, anxiar si rivotril.La ultimele doua trebuia sa renunt cu mult timp in urma, dar nu am reusit deoarece ma simteam foarte rau cand nu le mai luam.De cinci zile am inceput sa scad doza de anxiar la un singur comprimat si am si zile bune si zile proaste, numai ca ma simt obosita, anxioasa, fac atacuri de panica si ma stresez din lucruri mici.Imi doresc foarte mult sa nu mai iau tratamentul si stiu ca am devenit dependenta de ele, de aceea, MR.NICK, as vrea un sfat despre cum as putea sa scap de simptomele pe care le-am enumerat mai sus care cred ca apar si din cauza sevrajului.
1 comentarii
0
04-11-2011, ora 09:34
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Desi nu sunt Mr Nick, te sfatuiesc sa mergi la un medic psihiatru care sa te ajute sa scapi de aceasta dependenta. Medicamnentele de care spui nu trebuiau luate mai mult de o luna. Si mi se pare dificil sa renunti la ele singura. Nu e vorba aici de vointa, ci de dependenta pe care ti-au produs-o.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul