streptococcus agalactiae

04-05-2010
vera81
Nu este medic/terapeut
vera81
o prietena a fost diagnosticata cu streptococcus agalactiae grupa b si flora regionala lactobacillus. I s-a spus ca nu e nevoie de tratament decat cand va decide sa ramana insarcinata, dar am citit pe internet cu totul altceva. Are dureri foarte mari si persistente in zona ovarelor si uterului si usturimi si mancarimi in timpul contactului sexual. Nu suntem in tara si aici medicii sunt tare ciudati in privinta prescrierii de medicamente. Prietenei mele nu i-au precris nimic pentru dureri si nici pentru streptococ. ce putem face?
Va multumim!
1 comentarii
0
13-06-2010, ora 18:26
alinab71
Nu este medic/terapeut
alinab71
Buna, si au am fost diagnosticata cu streptoccocul asta...Am luat tratament insa nu am scapat de el..Dupa ce am terminat tratamentul, cam la o luna, m-am simtit foarte rau, cu temperatura si durere de ovare si usturimi exact ca si tine.Medicul mi-a spus ca sansele de a reaparea acest streptocococ sunt f mari si ca nu ar trebui tratat.M-a sfatuit sa ma hidratez foarte bine.Asta am si facut si ma simt mult mai bine.As dori sa incep un tratament homeopat pentru asa ceva..nu cred ca antibioticele sunt cea mai buna solutie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.