stransaturi in gat si cosuri pe piet

31-03-2013
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
buna seara am o problema de ceva vreme ma strange in gat si o eruptie pe piept sub forma unor cosuri, dar ma mananca grozav
13 comentarii
0
31-03-2013, ora 13:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la Dermatologie si la ORL.. ar directiona catre un diagnostic corect
0
31-03-2013, ora 14:40
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
am fost la toate;mi sa spus ca am streptococ hemolitic grupa nu mai stiu, am luat ceva antibiotic si iar ma inceput ma strange ma lasa si tot asa, poate fi si din cauza stresului sau doar sa am inca microbul?de fiecare data cand ma racesc sunt foarte sensibila si doar gatul ma doare de inebunesc de durere.va multumesc din suflet
0
31-03-2013, ora 14:43
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
la dermatolog mi a dat diprogenta dar am observat ca mi sau facut mai multe;si aproape de fiecare data cand ma spal incepe sa ma manance si la incheietura mainii
0
31-03-2013, ora 19:16
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua ! Poti merge si la un medic homeopat. Numai bine
0
31-03-2013, ora 19:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum
la subiectele ( nod in gat, faringite, reflux gastric)
gasesti multe explicatii de l ace ar fi acele senzatii din gat
tre sa faci investigatii si la gastrologie. pentru a eclude refluxul gastric care irita faringele si duce la acele senzatii
0
01-04-2013, ora 00:54
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
multumesc frumos!
0
03-01-2014, ora 17:48
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
Buna seara DR.FLUERARU VALERIU, v-asi fi recunascatoare daca m-ati ajuta va rog frumos!in urma cu trei luni mi a fost foarte rau am ajuns la urgente o stare de frica lesin panica.Inainte cu vreo doua zile am crapat lemne multe, mi-au spus la spital ca am facut o nevralgie intercostala, de atunci in fiecare zi mie rau, analizele imi sunt bune, cu glanda nu am, am fost la trei medici diferiti unul mi a dat calciu, magnerot, asparcardin, frontin0.25, dar tin sa mentionez ca inainte m au apucat dureri groaznice in tampla in fata, nevralgii asa deasupra capului pe portiuni si durere de ochi, vena gatului, piciorul toate pe patea dreapta.Am fost la ORL unde mi a zis ca am rinita acuta si trebuie interventie chirurgicala sincer nu am mai mers din cauza banilor, dar vreau sa intreb ameteala si durerile in tampla si putin in fata pot fi de la Rinita?Am mers si la un psiholog unde mi a scris ceva med foarte tari ZOLOFT, SPITOMIN, ANXIAR, imi era foarte rau de la ele vomitam nu aveam pofta de mancare, le am lasat iau numai anxiar de liniste, psihologul mi a zis ca e tulburare anxioasa si imi trebuie trei lui tratament.Am si acum ameteli de cap si stransaturi in tampla are legatura cu nasul si ceva parca turuie in urechi nu tot timpul.va multumesc mult si astept un raspuns va rog
0
03-01-2014, ora 20:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. problemele nazele sunt o mica parte a problemelor
o sa decideti dupa ce rezolvati celelalte simptome.. daca e cazul sau nu de operatie.. acum sigur nu
2. tratamentul pentru anxietate NU rezolva problema doar va face dependent de ele
3. trebuie cautata cauza problemelor ;a organele interne
oboseala de acest gen poate fi de la Ficat, prostata, de la inima si probleme de circulatie cerebrala
Verificati des tensiunea arteriala si faceti investigatii peintru problemele care am scris
4 Dormiti noaptea 8 ore si ziua 30 minute
mancarea sa fie cat ami aproape de un regim vegetarian.. ecludeti lactatele si reduceti drastic carnea
ceaiuri de matasa porumb, maces, urzica..zilnic 1-2 litri
gemoderivat de stejar 1 fiola la 8 ore in putina apa
0
03-01-2014, ora 21:58
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
va multumesc frumos!gemoderivat de stejar acele fiole cat timp se ia?M-am gandit daca problemele toate sunt de la tigari fumez de 16 ani fara pauza, si mai simt ameteala cutremuraaturi in interiorul corpului meu.
0
03-01-2014, ora 21:59
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
AM si nascut cu cezariana, am un copil de 3 ani!
0
04-01-2014, ora 14:06
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
BUNA ZIUA, am gasit de la PLANT EXTRAKT sirop extract din muguri de stejar 2 ml in putina apa e echivalentul unei fiole.la farmacie sau speriat cand am intr de produs.Pot lua anxiar cu siropul aceasta?va rog frumos astept un raspuns.Multumesc mult!
0
06-01-2014, ora 13:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. nu vad ce e de speriat la un gemoderivat de stejar.. mai degraba e de speriaat de Anxiar.. ati citit prospectul cap coada?
2 NU se folosesc inpreuna aceste 2 preparate
0
06-01-2014, ora 17:47
patrick02
Nu este medic/terapeut
patrick02
ok.va multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Cum să-ți relaxezi rapid gâtul
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  • Cercetătorii au evaluat eficiența lidocainei pentru durerile cervicale
  •