stern infundat.. sanatatea mea are de suferit?

21-08-2007
meme
Nu este medic/terapeut
meme
am sternul infundat, in afara de aspect sa ma astept si la complicatii medicale?sanatatea mea are de suferit?
5 comentarii
0
29-10-2007, ora 00:00
dumbo
Nu este medic/terapeut
dumbo
nu o sa ai alte probleme medicale. sternul infundat e semn de rahitism in copilarie
0
30-04-2008, ora 00:00
Bubz
Nu este medic/terapeut
Bubz
Sternul infundat nu e semn de rahitism deoarece unora li se formeaza sternul infundat imediat dupa nastere.
Sanatatea ta nu este in pericol daca ai trecut peste perioada de crestere si inca nu ai avut probleme cu inima sau respiratia.
0
19-07-2008, ora 00:00
just.me
Nu este medic/terapeut
just.me
la fel am sternul infundat.a inceput se sa deformeze de la vreo 10 ani. am ajuns ku o gaura enorma.iar coastele sunt proeminente, akum am 14 ani, kutia mea toracica arata groaznik, nu shtiu ce sa fak, caci din partea parintilor nu gasesk sutzinere shi ajutor.

VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI CE POT FACE, NU MAI POT TRAI KU ATITEA RESTRICTII CAUZATE DE FAPTUL KUM ARAT!
0
18-12-2008, ora 12:43
last1left
Nu este medic/terapeut
last1left
va rog ajutati-ma.am varsta de 17-18 ani si am sternul proeminent.cu exercitii fizice poate fi adus la forma initiala??...si daca da.cu ce tip de exercitii pot razbate.!va multumesc anticipat!
0
02-07-2009, ora 21:56
kontikki5
Nu este medic/terapeut
kontikki5
Salutare,
Ii rog pe cei care pot da detalii suplimentare despre operatia NUSS -*. Multumesc


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: