stari de greata zilnic fara varsaturi timp de o sap | Forumul Medical ROmedic

stari de greata zilnic fara varsaturi timp de o sap

19-12-2013
bluez91
Nu este medic/terapeut
bluez91
Buna ziua,
Acum o saptamana am mancat dimineata la ora 7 un ou fiert si am baut o cana de lapte, apoi, dupa 3-4 ore mi s-a facut greata.La inceput simteam o stare usoara de greata, dar dupa o ora, s-a agravat pana in momentul in care a trebuit sa fug la toaleta pentru a varsa.Mentionez ca eram la facultate la curs cand s-a intamplat acest lucru.Cand am ajuns la toaleta, am tusit de 2 ori foarte tare, dar nu a iesit nimic pe gura, nu am reusit sa vars.In timp ce tuseam, simteam acea durere abdominala ca atunci cand versi, dar nu am elimit nimic pe gura.
De atunci, am aceasta stare de greata in fiecare zi, cateodata mai puternica, cateodata mai slaba.
Scaunele le am normale, o data pe zi, dimineata. Nu am dureri de burta, nu am ameteli, nu ma simt slabit, am energie, fac sport, nu ma doare capul.Nu am absolut nimic, decat aceste stari de greata fara varsaturi.
Prima oara am crezut ca e de la oboseala sau stres deoarece sunt in an terminal si am multe de facut pentru licenta, dar recent, am luat vacanta si in ultimile 2 zile chiar m-am odihnit, dar se pare ca fara rezultat.
Este posibil sa imi fi dat fierea peste cap, dar nu sunt sigur.In ultimile 2 zile, aceasta stare de greata vine dupa ce mananc aproape imediat dupa ce termin masa.Mentionez ca in aceasta saptamana am mancat numai mancaruri usoare pentru stomac, gen pilaf, supe, dar degeaba. Ce credeti ca ar putea fi?
5 comentarii
0
19-12-2013, ora 17:42
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
esti activa sexual? daca da, un test de sarcina ai facut?
0
19-12-2013, ora 20:43
bluez91
Nu este medic/terapeut
bluez91
Da, si sunt baiat, nu cred ca e nevoie de test de sarcina :P
0
19-12-2013, ora 22:10
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
o pastiluta de Colebil, triferment, Bilichol.etc.(una din ele)...un ceai de menta...
si-ti vei reveni...
Craciun fericit!
0
19-12-2013, ora 23:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ bluez91

Cu trimitere de la medicul de familie, mergeti si faceti o ecografie abdominala generala.

* Emetiral pentru greata 1-4 pastile odata; cititi prospectul.
0
20-12-2013, ora 00:28
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
sorry, am crezut ca esti fata:))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: