stari de greata dupa nastere | Forumul Medical ROmedic

stari de greata dupa nastere

25-03-2012
krystinutza
Nu este medic/terapeut
krystinutza
Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Am sa va scriu pe scurt povestea mea. Am 21 de ani iar anul trecut s-a intamplat sa raman gravida. Imi plac foarte mult copii si am hotarat sa-l pastrez.Am avut o sarcina foarte grea cu probleme de la inceput. La 7 saptamani de sarcina am descoperit ca am un hematom foarte mare din cauza careia am fost internata in spital 2 saptamani.N-am avut voie sa depun efort prea mare doar odihna la pat.Am reusit sa duc sarcina pana la 26 de saptamani cand medicul ginecolog a descoperit ca fetita avea insuficienta de crestere intrauterina, la cei 26 de saptamani de sarcina avea doar 550 grame si 31 de cm.. Dupa 4 zile am facut o hemoragie iar cealalta zi am nascut (anul trecut pe 30 iunie). Din pacate doar 6 zile am putut sa ma bucur de fetita mea pt ca a renuntat sa mai lupte pt viata. Din ziua de cand am nascut am stari de greata aproape in fiecare dimineata si parca as simti ceva ca misca in burtica.Intrebarea mea e ca e posibil sa am ceva infectie sau este din cauza ca inca nu am putut trece peste pierderea suferita? Ciclul mi regulat doar ca ma doare si zona uterului dar nu cred ca e vorba de o sarcina.
1 comentarii
0
28-03-2012, ora 11:34
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Buna ziua.
Este putin probabil sa fie o problema de obstetrica, dar se poate verifica cu ecografie la ginecologie. Mult mai curand, greata si senzatiile pe care le descrieti par sa fie din cauza stresului psihologic. In aceste situatii, consilierea de specialitate ajuta substantial. Pentru greata puteti lua Metoclopramid, 1 tb dimineata, s-ar putea sa faca somnolenta in restul zilei, nu mai luati daca planificati o sarcina.

Multa multa sanatate !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: