stare generala proasta (dureri de cap-ceafa si frunte, ameteli, stari de caldura in corp)

28-10-2007
fragola
Nu este medic/terapeut
fragola
de 7 zile starea mea generala este f. proasta...chiar nici nu ma mai pot concentra. am avut o raceala pe care am tratat-o cu nurofen, dupa care...au inceput niste stari care ma afecteaza f tare. dureri de cap-ceafa si frunte, amorteli pe umeri...si picioare...gura uscata...nu am pofta de mancare...
ma simt foarte rau..nu am tulburari de somnchiar mi-e teama sa ies pe strada..cu ametelile astea.
nu stiu ce as putea avea...
aceste simptome le-am mai avut, dar au fost trecatoare, dar acum..chiar tin foarte mult. poate fi o afectiune neorologica?
2 comentarii
0
29-10-2007, ora 00:00
tyty1
Nu este medic/terapeut
tyty1
urgent la camera de garda sau la medicul de familie, daca este o encefalita iti risti viata?
0
30-08-2011, ora 22:16
Chitoroga Cristina
Nu este medic/terapeut
Chitoroga Cristina
salut ma numesc cristina..am dureri de cap de mica si de mult timp ma consult cu medicii neorologi...sunt la evedenta la medicul neorolog la policlinica...stau in spital de 2 ori pe an...si nimic tratament nu au folos..tot ma doare capul plus la aceasta am tensiunea ridicata si tensiune la fundul ochiului.apare si temperatura care este la 37.7...sau 37.5..nu sunt de statura nanta ci medie, coloana vertebrala nu e dreapta.am avut trauma in partea stinga a capului mi sa pus diagnosticul de comotie cerebrala...trauma am primito in 2007 si de atunci durerile de cap sunt din ce in ce mai dureroase si frecvente (zilnic) fara pastile nu suport durerile.Din cauza acestor dureri am greturi..am ameteli si scaderea poftei de mincare...sunt tot timpul obosita si caut somn...greutatea este din 40 in 41 nici nu se ridica niki nu se scade...ultima data am stat in spitalul nr 3 de la grenoblea din chisinau.am ajuns cu dureri de cap..tratamentul nu ma ajuta sau imi aparea temperatura...la externare mi sau zis ca posibil am probleme cu inima si trebuie sa ma consult cu medicul de cardiologie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •