stare foarte nasoala

17-11-2013
mihaiv26
Nu este medic/terapeut
mihaiv26
buna ziua!!! ma confrunt de vreo 2 zile cu o apasare pe piept, o tuse seaca rara, o usturime(iuteala) a gatului in jos(ca si cum as avea un curent de aer)..simt si capul exagerat de greu, nu am chef de nimic, urechi infundate.etc
tin sa precizez ca m-am cam jucat cu frigul- imbracat subtire, transpirat, lucru in curent si aer rece, , , , , , , etc
sper ca cine ma poate ajuta cu un raspuns cam ce as avea intelege termenii mei 'stiintifici'.multumesc mult
1 comentarii
0
17-11-2013, ora 20:49
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
mihai


din cate vad eu si la ceea ce ai descris tu, te paste o mare raceala...tot ce ai scris mai sus este identic cu raceala(te-ai jucat cu frigul cum ai zis si tu si asta zic eu ca este)un sfat pentru tine este cam asa:fa cateva bai fierbinti, bea cate un ceai de tei cu lamaie.incearca sa stai la caldura cat mai mult, pentru ca tu ai stat mai mult in frig si curent(si nu a fost ok deloc)...pentru gat poti lua niste bomboane mentolate(amelioreaza usturimea gatului).sper sa iti fie de folos ceea ce am scris eu si sa te faci bine:)!!sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.